fbpx

Polecamy

SKARfest 2019 – cz. IV: happysad (ZDJĘCIA) Wyróżniony

Koncertem pochodzącego ze Skarżyska happysadu zakończyła się impreza SKARfest 2019. Imprezę po 12 latach przerwy zorganizował klub muzyczny Semafor wraz ze stowarzyszeniem Stacja Kultura.

Pierwszego dnia imprezy wystąpiły zespoły: T.OFF, Łukasz Łyczkowski & 5 rano, Cyrk Deriglasoff, Sebastian Riedel & Cree, Fisz Emade Tworzywo. Drugiego dnia: Soul Plunder, Trzynasta w Samo Południe, Gutek. Gwiazdami wieczoru były dwa skarżyskie zespoły: Nocny Kochanek oraz happysad.

Idea SKARfestu, festiwalu osadzonego w Skarżysku-Kamiennej, zrodziła się w głowach Małgorzaty i Michała Lipińskich z klubu Semafor – jedynego klubu muzycznego w tym mieście – oraz grupy Happysad, która w owym klubie stawiała pierwsze kroki. Organizacja wielu klubowych koncertów pozwoliła zebrać właścicielom doświadczenie, a ambicje i olbrzymie chęci zespołu pozwoliły na wykrystalizowanie się wspólnego marzenia o prawdziwym festiwalu. Poznajcie szczegóły imprezy.

Pierwsza jego edycja odbyła się 3 września 2005 roku, a na scenie Semafora tego dnia wraz z Happysad wystąpiły zaprzyjaźnione warszawskie grupy: Stan Miłości i Zaufania, Muzyka Końca Lata oraz Naiv.

Sukces pierwszej odsłony zachęcił wszystkich do kontynuowania festiwalu i tak 2 września 2006 roku SKARfest odbył się po raz drugi. Scenę ustawiono na świeżym powietrzu za klubem, pośród starego kompleksu pokolejowych budynków. Mocno industrialne otoczenie stanowiło wartość dodaną do tego co działo się na scenie, a w tym dniu działo się wiele. 

Na kolejną dużą edycję festiwalu skarżyszczanie musieli czekać aż 12 lat. 6 i 7 września tego roku SKARfest wraca na Stadion Ruchu.

Zobacz pozostałe części fotorelacji:

SKARfest 2019 – cz. I: T.OFF, Łukasz Łyczkowski & 5 RANO
SKARfest 2019 – cz. II: Sebastian Riedel & Cree
SKARfest 2019 – cz. III: Nocny Kochanek


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media