fbpx

Polecamy

SKARfest 2019 – cz. I: T.OFF, Łukasz Łyczkowski & 5 RANO (ZDJĘCIA) Wyróżniony

Po 12 latach przerwy powrócił SKARfest – największe wydarzenie muzyczne w Skarżysku-Kamiennej. Imprezę na Stadionie Ruchu rozpoczął radomski zespół T.OFF. Później zaprezentował się Łukasz Łyczkowski z zespołem 5 Rano. Festiwal prowadzi Edgar Hein.

Kolejne koncerty: 19:00 — Cyrk Deriglasoff, 20:30 — Sebastian Riedel & Cree, 22:30 — Fisz Emade Tworzywo.

Jutro wystąpią: 16:00 — Soul Plunder, 17:00 — Trzynasta w Samo Południe, 18:30 — Gutek. Gwiazdami wieczoru będą dwa skarżyskie zespoły: o 20:00 — Nocny Kochanek, a o 22:00 — happysad.

Zobacz pozostałe części fotorelacji:

SKARfest 2019 – cz. II: Sebastian Riedel & Cree
SKARfest 2019 – cz. III: Nocny Kochanek
SKARfest 2019 – cz. IV: happysad

Idea SKARfestu, festiwalu osadzonego w Skarżysku-Kamiennej, zrodziła się w głowach Małgorzaty i Michała Lipińskich z klubu Semafor – jedynego klubu muzycznego w tym mieście – oraz grupy Happysad, która w owym klubie stawiała pierwsze kroki. Organizacja wielu klubowych koncertów pozwoliła zebrać właścicielom doświadczenie, a ambicje i olbrzymie chęci zespołu pozwoliły na wykrystalizowanie się wspólnego marzenia o prawdziwym festiwalu. Poznajcie szczegóły imprezy.

Pierwsza jego edycja odbyła się 3 września 2005 roku, a na scenie Semafora tego dnia wraz z Happysad wystąpiły zaprzyjaźnione warszawskie grupy: Stan Miłości i Zaufania, Muzyka Końca Lata oraz Naiv.

Sukces pierwszej odsłony zachęcił wszystkich do kontynuowania festiwalu i tak 2 września 2006 roku SKARfest odbył się po raz drugi. Scenę ustawiono na świeżym powietrzu za klubem, pośród starego kompleksu pokolejowych budynków. Mocno industrialne otoczenie stanowiło wartość dodaną do tego co działo się na scenie, a w tym dniu działo się wiele. 

Na kolejną dużą edycję festiwalu skarżyszczanie musieli czekać aż 12 lat. 6 i 7 września tego roku SKARfest wraca na Stadion Ruchu.


reklama


1 komentarz

  • ,,DUNIO
    ,,DUNIO czwartek, 12 wrzesień 2019 13:56 Link do komentarza

    Fotki fajne tylko ludzie ze Skarżyska nawalili ,większość to fani kapel którzy przyjechali z całej Polski, wiem bo znamy się, może za rok miasto i sponsorzy sfinansują imprezę tak jak to robią inne miasta Taka impreza jak dopisze publiczność to promocja dla miasta i regionu, szkoda że nie dopisała frekwencja bo mjejsca, organizacja nie była najgorsza Mińsk Mazowiecki mimo że mniejszy to na koncertach mnóstwo ludzi

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media