fbpx

Polecamy

Nieudany fortel mierniczego seniora

65–letni mieszkaniec Skarżyska „zawitał” wczoraj w progach policyjnego aresztu. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież elektronicznego dalmierza o wartości blisko 600 złotych z marketu budowlanego. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie. Do sklepu z artykułami budowlanymi przeszedł 65–letni skarżyszczanin, który wziął z półki sklepowej dwa identyczne, elektroniczne dalmierze. Jeden z nich włożył do muszli klozetowej wchodzącej w skład sklepowej ekspozycji, natomiast z drugim udał się do kasy. Zapłacił należną kwotę i wyszedł z placówki. Po kilku minutach senior powrócił do sklepu, zabrał ze „schowka” ukryty miernik, po czym okazując wcześniejszy paragon zakupu usiłował wyjść z towarem. Na taki fortel nie dał się nabrać pracownik ochrony, który ujął cwanego mierniczego i przekazał w ręce policjantów. 65-latek trafił za kratki.


reklama


Teraz zapewne skarżyszczanin będzie odpowiadał przed sądem. Grozić mu może nawet 5-letni w więzieniu, gdzie raczej nie będzie okazji do pomiarów terenu.

Opr. JG

źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media