fbpx

Polecamy

Wakacje to już historia - podsumowanie

Wczoraj zakończyły się wakacje, w związku z tym podsumowujemy zdarzenia jakie miały miejsce w tym okresie na terenie naszego województwa. Porównując z rokiem ubiegłym było dużo lepiej, ale jednak zdarzały się wypadki również te najtragiczniejsze w skutkach.

Podsumowując minione wakacje na drogach naszego województwa doszło do 238 wypadków drogowych, o 44 mniej niż w ubiegłym roku, 35 osób poniosło w nich śmierć, a 292 zostały ranne. Policjanci każdego dnia zatrzymywali kilku, a nawet kilkunastu nietrzeźwych kierujących. 642 kierujących straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym. Patrząc na statystyki związane z bezpieczeństwem nad woda w okresie wakacyjnym utonęło 6 osób.


reklama


Do większości tych zdarzeń doszło w miejscach niestrzeżonych takich jak rzeka, czy prywatny staw. Przez całe wakacje policjanci bacznie pilnowali bezpieczeństwa na drogach oraz w rejonach akwenów. Od dziś mundurowi skupiają się nad zapewnieniem bezpieczeństwa wszystkim udającym się do szkoły.

Opr. AM

Źródło: KWP w Kielcach

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media