fbpx

Polecamy

Polak, który uciekł z więzienia w Neapolu to mieszkaniec naszego województwa

Polak, który uciekł z więzienia w Neapolu to mieszkaniec naszego województwa

Mężczyzna, który w minioną niedzielę uciekł z więzienia Poggioreale we Włoszech to mieszkaniec powiatu koneckiego. 32-latek został zatrzymany w poniedziałek przed północą. Była to pierwsza ucieczka z więzienia w Neapolu od stu lat.

Choć ucieczka spektakularna i nieoczekiwana, to Robert L. nie spędził wiele czasu na wolności. Policja zatrzymała go około 22.30 w poniedziałek, o czym poinformowała m.in. na Facebooku.

Mieszkaniec powiatu koneckiego wykorzystując czas nabożeństwa w niedzielny poranek przerzucił przez okno prześcieradło i zjechał po nim, w ten sposób opuszczającwięzienie. Pojawiają się spekulacje, czy aby na pewno mężczyzna działał sam.


reklama


Włoskie służby natychmiast wszczęły poszukiwania. Jak czytamy na portalu www.gnewsonline.it, zbieg nie oddalił się zbytnio od więzienia, licząc na wsparcie znajomych. Obecnie przebywa on pod ścisłą obserwacją w szpitalu Cardarelli w Neapolu w związku z obrażeniami, jakie odniósł w trakcie ucieczki po ścianie więzienia.

Konecczanin w więzieniu w Neapolu przebywał w związku ze zdarzeniami z grudnia 2018 roku. Przed jednym z klubów doszło wówczas do kłótni między Polakiem i jego narzeczoną. Według relacji włoskich mediów kobieta poprosiła o pomoc Ukraińca, który próbował rozwiązać konflikt. W efekcie Polak ugodził go trzykrotnie nożem, w skutek czego mężczyzna zmarł.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media