fbpx

Polecamy

Za nami Nocny Półmaraton i Nocna Dycha Wtórpol 2019 (ZDJĘCIA)

W sobotni wieczór spod rejowskiego zalewu wyruszył „Nocny Półmaraton” oraz „Nocna Dycha”, zorganizowane przez skarżyski Wtórpol. W obu konkurencjach na starcie stanęło blisko 400 zawodników!

Wyniki: półmaraton

Zwycięzcą półmaratonu został Cosmas Kyeva (Kenia) z czasem 01:04:19, jako drugi metę przekroczył Bogdan Semenowicz (Ukraina) z czasem 01:06:55, trzeci był Kenijczyk Isaac Kimutai Ngeno z czasem 01:08:20.

Na trasie półmaratonu najszybszym z Polaków był Michał Bąk – miejsce 9., czas 01:11:40. Na miejscu 10. znalazł się Zbigniew Kalinowski – czas 01:12:24, na miejscu 12. – Rafał Czarnecki – czas 01:19:07.

Najszybciej z kobiet trasę półmaratonu pokonała Węgierka, Zita Kácser z czasem 01:14:59. Na drugim miejscu wśród kobiet znalazła się Ukrainka, Valentyna Kiliarska (czas 01:15:28), na trzecim – Natalija Semenovych (czas 01:17:32).

Najlepszą wśród Polek na trasie półmaratonu była Lidia Czarnecka (miejsce 4., czas 01:27:22). Piąte miejsce zajęła Anna Żółtak (czas 01:31:43), a szóste Maria Grabowska (czas 01:35:48).

Wyniki: „dycha”

W biegu na 10 km najlepszy okazał się Labad Cheruiyot (Kenia) – czas 00:30:08, drugi był Pavlo Veretskyi (Ukraina) – czas 00:30:44, jako trzeci metę przekroczył Ukrainiec Dmytro Didovodiuk z czasem 00:30:52.

Na 10 km trasie najlepszym spośród Polaków był Mateusz Kaczor, który zajął miejsce piąte z czasem 00:31:58. Na szóstym miejscu znalazł się Rafał Szymborski z czasem 00:33:26. Z ósmym miejscem bieg zakończył Kamil Walczyk – czas 00:33:56.

Najszybciej z kobiet 10-kilometrowy bieg ukończyła Olesia Didovodiuk z Ukrainy (czas 00:35:32). Na drugim miejscu wśród kobiet znalazła się Ukrainka Oksana Okseniuk (czas 00:36:52), a na trzecim Polka – Małgorzata Czarnota (czas 00:40:21).

Imprezę zorganizowano we współpracy z Urzędem Miasta oraz Starostwem Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. W otwarciu biegów wzięli udział zastępca prezydenta miasta, Andrzej Brzeziński, przewodniczący Rady Miasta, Leszek Golik oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Bogusław Ciok.