fbpx

Polecamy

Znajdź pracę, która spełni Twoje marzenia

Znajdź pracę, która spełni Twoje marzenia Znajdź pracę, która spełni Twoje marzenia

Poszukiwanie pracy nie musi być trudne, warto korzystać z różnych możliwości.

Bazy ofert

Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie poszukiwań od baz ofert pracy. Obecnie funkcjonuje ich co najmniej kilka, jedna z nich jest na przykład Jobsora. Nawet, jeśli nie mamy konkretnego linku, warto w wyszukiwarce wpisać hasło takie jak: oferty pracy Skarżysko-Kamienna, żeby znaleźć odpowiednie linki do baz ofert i konkretnych lokalizacji. Zaletą takich baz jest możliwość filtrowania ofert właśnie pod kątem miejsca czy wynagrodzenia lub stanowiska. Warto zarejestrować się w bazie aby otrzymywać powiadomienia o nowych opcjach. Właściwie codziennie pojawia się coś interesującego, dlatego też nie należy się zniechęcać, nawet jeśli pierwsze wysłane CV nie spotka się z pozytywną odpowiedzią.

Sprawdzaj strony firm

Często firmy ogłaszają wolne stanowiska na swoich stronach internetowych. Jeśli interesuje Cię konkretny pracodawca - sprawdzaj systematycznie oferty jakie zamieszcza. Warto zapoznać się także z innymi treściami zawartymi w witrynie. Kandydat, który pokazuje, że zna firmę i faktycznie chce dołączyć do jej zespołu wypadnie na rozmowie kwalifikacyjnej lepiej, niż osoba, która sprawia wrażenie, że ofertę pracy wybrała "na chybił trafił". Wysyłając CV za pomocą formularza zawartego na stronie, dobrze jest mieć na uwadze język, w jakim napisano ogłoszenie. Jeśli oferta jest na przykład po angielsku, CV również powinno się wysłać w takim języku.

Podpytaj znajomych

W wielu firmach, w szczególności w korporacjach funkcjonuje system poleceń. Często rekrutacja na dane stanowisko jest ogłaszana najpierw w wewnętrznych strukturach, a dopiero potem na zewnątrz. W systemie takiej wewnętrznej rekrutacji działa też polecanie osób z zewnątrz przez sprawdzonych pracowników. Dlatego też, nie należy się wahać, pytając znajomych o dostępne oferty pracy. Tym bardziej, że za polecenie kogoś, kto zostanie przyjęty często otrzymać można bonus, korzyść jest więc obustronna.

Ofert pracy na rynku jest naprawdę dużo. Trzeba tylko wiedzieć jak szukać i dobrze się do tego zabrać. Nie należy też się zniechęcać. Proces rekrutacyjny może trochę potrwać.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media