fbpx

Polecamy

Relacja z V rundy Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross na Litwie z udziałem skarżyskiego kierowcy

Wyjazd Roberta Dąbrowskiego na V rundę mistrzostw Polski w rallycrossie był nie tylko najdłuższą podróżą, ale też najbardziej emocjonującą rozgrywką na torze.

Świetne, najlepsze dotąd czasy przejazdów skrzyżowały się najpoważniejszą usterką samochodu.

Po pierwszym dniu zmagań na torze i 3 biegach kwalifikacyjnych Robert zajmował 2 pozycję w klasie i 6 pozycję w polskiej generalce. Niedziela zaczęła się jeszcze lepiej – po czwartym biegu kwalifikacyjnym skarżyski kierowca plasował się na 1 miejscu w klasie i do pierwszego biegu półfinałowego wystartował z pierwszego pola…

Niestety na tym skończyły się dobre informacje niedzielnych wyścigów. W półfinale klasy auto straciło napęd, co uniemożliwiło choćby dojazd na metę.

Awaria skrzyni biegów okazała się na tyle poważna, że Robert nie miał możliwości wystartować w kolejnych przejazdach. Zawody zakończyły się więc ogromnym niedosytem. Mimo świetnych startów i wywalczonej pozycji nie udało się ukończyć wyścigów.
Następna runda we wrześniu, do tego czasu auto zostanie poddane pełnej regeneracji, za to motywacja i chęć zwycięstwa pozostaną dokładnie na tym samym poziomie – pozwalającym utrzymać pierwszą pozycję. Są wielkie nadzieje, że za 5 tygodni do rosnących umiejętności kierowcy dojdzie 100% sprawności auta i szczypta szczęścia.

Tym razem wyścigi odbędą się dużo bliżej: zapraszamy 07–08.09.19 na VI rundę na Autodrom Słomczyn (MPRC).


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media