fbpx

Polecamy

Mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej wezmą udział w wyjątkowym przejeździe podczas 76. edycji Tour de Pologne (zdjęcia)

Wielka radość, duma i zachwyt - tak opisać można emocje towarzyszące największej sportowej imprezie w Polsce - Tour de Pologne. W tym roku wydarzenie będzie miało wyjątkowe przesłanie, ponieważ podczas trzeciego etapu wyścigu czeka nas szczególny moment - przejazd osób niepełnosprawnych, w którym udział wezmą właśnie mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej.

Meta trzeciego etapu 76. edycji Tour de Pologne zaplanowana jest 5 sierpnia w Zabrzu. Wyjątkowy przejazd odbędzie się przed finałowym wjazdem kolarzy biorących udział w wyścigu. Wśród 8 uczestników tego sportowego wydarzenia będą dwie osoby ze Skarżyska-Kamiennej: Justyna Tyszer oraz Paweł Kucy.

Justyna i Paweł są wychowankami Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej. Justyna to jedna z pierwszych cyklistek na trójkołowych rowerkach podarowanych przez organizatorów wyjątkowego przejazdu, czyli Fundację Eco Textil i Polski Czerwony Krzyż. Swoją przygodę z trójkołowcem zaczęła już w 2014 roku. Tak się szczęśliwie złożyło, że jej tata wygrał później rower na festynie miejskim i od tamtej pory wspólnie przemierzają okolice Skarżyska-Kamiennej.

Paweł to aktywny sportowiec, mający na swoim koncie wiele sukcesów. Jest zawodnikiem Klubu Olimpiad Specjalnych "OLIMP" ze Skarżyska-Kamiennej. Jego przygoda rowerowa, podobnie jak Justyny, zaczęła się w 2014 roku. Obydwoje będą mieli teraz okazję na wykorzystanie swoich umiejętności na największej rowerowej imprezie w Polsce.

Poprzez zorganizowanie wspólnego przejazdu chcemy pokazać, że osoby niepełnosprawne mogą aktywnie spędzać czas i dołączać do sportowych aktywności. Uczestnictwo w tak doniosłym wydarzeniu, jakim jest Tour de Pologne to dla każdego ogromne przeżycie. Mamy więc nadzieję, że wszyscy uczestnicy po tym dniu będą bogatsi o wiele dobrych wspomnień. Chcemy też podkreślić, że przejazd nie będzie miał formy rywalizacji, tylko spokojnej jazdy, z której można wynieść wiele radości - mówi Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil.

Wspólny przejazd to również sposób na podziękowanie wszystkim osobom, które oddają niepotrzebną odzież do specjalnych pojemników. To dzięki środkom pochodzącym z recyklingu tekstyliów możemy przekazywać osobom niepełnosprawnym trójkołowe rowery - dodaje koordynator projektu Tekstylia PCK Andrzej Antoń.

Fundacja Eco Textil oraz Polski Czerwony Krzyż zadbają o to, żeby zarówno uczestnicy przejazdu, jak i ich rodziny, na długo zapamiętali swój udział w tym wielkim, sportowym wydarzeniu. Oprócz emocji gwarantowanych podczas przejazdu i wyścigu, na wszystkich czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji. Zapraszamy na wspólne kibicowanie do Zabrza już 5 sierpnia!


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media