fbpx

Polecamy

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – uczcijmy ją wspólnie

Salwa artyleryjska oddana na placu Muzeum im. Orła Białego, punktualnie w godzinę „W” przypomni dziś o 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Od symbolicznej godziny 17.00 można będzie skorzystać z darmowego wstępu do skarżyskiego muzeum.

Do wspólnego uczczenia rocznicy zapraszają też: OO. Franciszkanie ze Skarżyska oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna. Organizowana przez nich uroczystość rocznicowa rozpocznie się dziś o godz. 16.45 na placu przy kościele OO. Franciszkanów.

Punktualnie o godzinie 17.00 zawyją syreny upamiętniające godzinę „W”, a uczestnicy spotkania przy kościele OO. Franciszkanów odśpiewają hymn państwowy.

Kolejnym punktem tej części spotkania rocznicowego będzie wspólne śpiewanie piosenek powstańczych, natomiast o godzinie 18.00 w kościele rozpocznie się Msza św. w intencji ofiar Powstania Warszawskiego.


reklama


5 minut przed 17

Jak co roku Widzew Łodź FanClub Skarżysko zaprasza również wszystkich mieszkańców miasta i ościennych gmin na symboliczne uczczenie rocznicy wybuchu powstania Warszawskiego.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 5 minut przed 17 w okolice skrzyżowania ulic Piłsudskiego z Krasińskiego gdzie o godzinie 17 zablokowany na chwilę zostanie ruch. Zatrzymamy się w zadumie nad bohaterami ostatniego zrywu niepodległościowego podczas II Wojny Światowej. Prosimy wszystkich o zabranie flag i barw narodowych oraz o zachowanie godne tej uroczystości.

Wszyscy zmotoryzowani proszeni są pozostawienie aut na okolicznych parkingach by nie robić niepotrzebnych utrudnień w ruchu, pamiętajmy że jest to główne skrzyżowanie w naszym mieście i jest potrzebne do sprawnego poruszania się służb ratunkowych. Z roku na rok jest nas coraz więcej i bez względu na pogodę musi być tak i w tym roku!

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media