fbpx

Polecamy

Grupa „SPEED” w akcji!

Od tygodnia na drogach naszego województwa działa specjalna grupa SPEED. W jej skład wchodzą najlepsi policjanci drogówki, a głównym celem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. Po siedmiu dniach pracy funkcjonariuszy, krótko podsumowujemy ich działania.

W miniony piątek, 19 lipca na drogi województwa świętokrzyskiego wyjechali policjanci z grupy SPEED. Mundurowi wyposażeni w nowoczesny sprzęt do pomiarów prędkości, badania stanu trzeźwości, czy obecności środków odurzających w organizmie, patrolują drogi dla poprawy bezpieczeństwa ich użytkowników.

Informowaliśmy o tym wcześniej: „SPEED” na drogach województwa

Podsumowując tydzień działania grupy, mundurowi ujawnili 181 wykroczeń drogowych, w tym 152 to przekroczenia dopuszczalnej prędkości, z czego 13 kierujących straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym. Jednym z grupy kierujących, którzy stracili uprawnienia był zatrzymany wczoraj do kontroli 38-latek kierujący fordem mustangiem. Jadąc wczorajszego wieczora sportowym autem, ewidentnie pomylił ulicę Krakowską w Kielcach z torem wyścigowym. Mężczyzna rozpędził kierowane auto do 123 km/h w obszarze, gdzie obowiązuję ograniczenie prędkości do 70 km/h. Kolejne trzy miesiące 38-latek będzie mógł podróżować, ale jedynie jako pasażer, gdyż policjanci zatrzymali mu uprawnienia, a ponadto został on ukarany mandatem karnym i na jego „konto” dopisane zostało 10 punktów karnych.


reklama


Apelujemy!

Przekroczenie prędkości jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, a nietrzeźwość za kierownicą śmiertelnym zagrożeniem. Zachowajmy rozwagę i ostrożność na drodze, a na pewno dojedziemy do celu.

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media