fbpx

Polecamy

O krok od tragedii. Zawaliła się jedna ze ścian budowanej hali przy II LO i ZST (ZDJĘCIA) Wyróżniony

W niedzielne popołudnie w czasie silnego wiatru i opadów deszczu zawaliła się jedna ze ścian budowanej hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych. Olbrzymia ściana szczytowa osunęła się na budynek gospodarczy, w którym tuż przed zawaleniem znajdowała się właścicielka.

Południowa ściana szczytowa hali wraz z rusztowaniem zawaliła się na teren należący do PKP, jednak dzierżawiony przez zamieszkujące sąsiednią działkę osoby prywatne. Tuż przed zawaleniem się konstrukcji w garażu służącym za budynek gospodarczy znajdowała się właścicielka. Ostrzeżona przez rodzinę opuściła w porę budynek. Mogło to uchronić ją przed tragedią, albowiem zniszczenia garażu są bardzo znaczne.

Na chwilę obecną przyczyny zawalenia się ściany nie są oficjalnie znane. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, przyczyną zawalenia się ściany mógł być brak wspornika utrzymującego konstrukcję na czas budowy. Hala była budowana wg gotowego, zakupionego projektu architektoniczno-budowlanego.


reklama


Na miejscu były jednostki straży pożarnej, laboratorium kryminalistyczne KWP w Kielcach, przedstawiciele władz powiatu, wykonawca inwestycji i inspektor nadzoru budowlanego. Przyczyny zawalenia badać będzie Policja oraz Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Budowa hali przy II LO i ZST rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Realizacji Budownictwa „KOMBUD” Sp. z o.o. z Radomia. Budowa kosztuje 6,5 mln złotych.

Ten materiał pojawił się w niedzielę na antenie telewizji TVN Meteo oraz w serwisie Kontakt24! 

Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej informuje, że w związku ze zdarzeniem na budowie, jakie miało miejsce 21 lipca br., przy inwestycji realizowanej w ramach projektu „Rozbudowa infrastruktury II Liceum Ogólnokształcącego o halę sportową łączącą zaplecze sportowe II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej”, bezzwłocznie po otrzymaniu od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego decyzji, zostanie zlecona przez powiat ekspertyza wraz oceną techniczną pozostałych robót.

Ekspertyza ma ustalić przyczynę przewalenia się ściany oraz określić czy konstrukcja hali, która do tej pory została wybudowana jest wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną.

Obecnie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wstrzymał prace na budowie.

Decyzje dotyczące dalszych losów inwestycji zostaną podjęte po przeprowadzonej ekspertyzie oraz wyjaśnieniu prowadzonych postępowań administracyjnych przez odpowiednie służby.

Z poważaniem

Jolanta Jagiełło

Rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media