fbpx

Polecamy

„SPEED” na drogach województwa

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, została powołana specjalna grupa o nazwie „SPEED”. Jej trzon stanowić mają najlepsi policjanci drogówki z garnizonu świętokrzyskiego.

Dziś na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach odbył się w tej sprawie briefing prasowy, w którym wziął udział Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach nadkom. Tomasz Janik oraz Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach nadkom. Kamil Tokarski.

Coraz lepsze auta i coraz lepsze drogi „zachęcają” niektórych kierowców do łamania przepisów prawa. Takie osoby powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg. Do najbardziej zagorzałych zwolenników jazdy z dużą prędkością nie docierają przekazy edukacyjno-profilaktyczne ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, została powołana specjalna grupa o nazwie „SPEED”. Tworzą ją policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, których wspierają funkcjonariusze z innych wydziałów.

„SPEED” ma ukrócić karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Policjanci zespołu „SPEED” będą działać na terenie całego województwa i będą korzystać zarówno z najnowszych radiowozów oznakowanych oraz nieoznakowane. Mundurowi będą także wykorzystywać nowoczesne, laserowe mierniki prędkości.

5 komentarzy

 • Jarcar
  Jarcar sobota, 20 lipiec 2019 09:02 Link do komentarza

  Super, po prostu super, czekamy z utęsknieniem.

  Raportuj
 • SPEEDmaster
  SPEEDmaster piątek, 19 lipiec 2019 12:23 Link do komentarza

  Ej.... ja lubię szybko jeździć, to może weźmiecie mnie do grupy speed-ów chętnie poganiam się z innymi groźnymi piratami drogowymi... Oferuje 100% skuteczności złapania pirata... Warunek: jeżdżę swoim autem !

  Raportuj
 • RockWilder
  RockWilder czwartek, 18 lipiec 2019 21:19 Link do komentarza

  ciekawe kiedy pojawią się pierwsze foty rozbitych aut :)

  Raportuj
 • Ella_El
  Ella_El czwartek, 18 lipiec 2019 20:56 Link do komentarza

  Czyżby nie było innych metod jak zatrzymywanie speedow i ich karanie??? Prosze mi wybaczyć śle ta metodę znam z czasów komunizmu. Władza miała władze a szarak padał na kolana. Europa zna inne, skuteczne metody na stymulowanie jazdy autem w normalnym tempie. Weźmy przykład przykład z innych państw gdzie policjanta na drogach nie zobaczysz a kierowca i tak ogranicz prędkość.

  Raportuj
 • Ziomek
  Ziomek czwartek, 18 lipiec 2019 19:47 Link do komentarza

  No po prostu pięknie !
  Coraz to przyjemniej się robi, tragedia...

  Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media