fbpx

Polecamy

Rusza termomodernizacja SOSW nr 2

Rozpoczyna się realizacja pierwszego zadania w ramach projektu pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej należących do Powiatu Skarżyskiego”, która obejmie termomodernizację SOSW nr 2 w Skarżysku-Kamiennej.

W czwartek, 11 lipca władze powiatu skarżyskiego – starosta Artur Berus, wicestarosta Anna Leżańska oraz skarbnik Bogusława Wilczyńska przy udziale członka zarządu Katarzyny Bilskiej i dyrektora Ośrodka Mariusza Kawy podpisały umowę z wykonawcą zadania – Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „PER – MIR” Mirosław Perlak oraz Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Grzegorz Perlak z Kielc.

Jak informuje starosta Artur Berus jest to kolejny, a zarazem już ostatni z budynków oświatowych należących do powiatu skarżyskiego, który przejdzie termomodernizację, a budynek Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 zostanie ztermomodernizowany kompleksowo. – Zależało nam bardzo, aby główne prace odbywały się w okresie wakacyjnym. I dopięliśmy swego. Główny front prac wewnątrz budynku wykonywany będzie do końca sierpnia – zaznacza starosta.

Wykonawca w ramach zadania wykonać ma ocieplenie ścian zewnętrznych budynku, ścian w gruncie, podłogi na gruncie, stropu zewnętrznego, wymianę rynien, drzwi zewnętrznych i okien oraz wykonać obróbkę blacharską. Ponadto wewnątrz ma zostać wymieniona cała instalacja centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami i zaworami termostatycznymi. Zmodernizowana zostanie również instalacja ciepłej wody użytkowej wraz z montażem kolektorów słonecznych. Ponadto wewnątrz ma zostać zainstalowana kotłownia gazowa zasilana dwoma kotłami kondensacyjnym w układzie kaskadowym.


reklama


Jak mówi przedstawiciel wykonawcy Grzegorz Perlak prace termomodernizacyjne w budynku rozpoczną się już w najbliższy poniedziałek. Zakończenie prac wewnątrz budynku planowane jest na koniec sierpnia br., a zakończenie całości zadania w połowie listopada 2019 r.

Całkowita wartość robót budowlanych wyniesie 1 mln 390 tys. złotych. 85% wartości kosztów kwalifikowanych zadania pokryte zostaną z pozyskanego dofinansowania z RPO WŚ, pozostałe 15% wratości inwestycji to koszt, który poniesie powiat skarżyski.

Powiat w 2020 roku w ramach projektu pn. „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej należących do Powiatu Skarżyskiego” ztermomodernizuje jeszcze dwa budynki – Powiatowy Urząd pracy i Dom Pomocy Społecznej przy ul. Spornej.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media