fbpx

Polecamy

Ze Skarżyska wyruszył czwarty etap 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków (ZDJĘCIA)

W piątek 5 lipca spod MCK ruszył czwarty etap 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Odcinek od Skarżyska do Stalowej Woli jest przedostatnim etapem wyścigu.

Pierwszy etap wyścigu z Łodzi do Sieradza wyruszył 2 lipca i liczył 213,7 km. Drugi – ze Zgierza do Kutna – wystartował 3 lipca liczył 148 km. Trzeci odcinek prowadził z Kielc do Radomia, ruszył 4 lipca i liczył 170,7 km. Czwarty etap wyścigu wyruszył z naszego miasta, prowadzi do Stalowej Woli i liczy 178 km. Ostatnim odcinkiem będzie trasa Tarnobrzeg – Krosno, licząca 182 km.

Poprzedni etap wyścigu jako pierwszy ukończył Estończyk, Norman Vahtra z drużyny Cycling TARTU. 8 sekund później na metę dotarł Patryk Stosz z CCC Development Team. Jako trzeci linię mety przekroczył Holender Jason Van Dalen ze stratą 20 sekund.

Na trasie ze Skarżyska do Stalowej Woli celem kolarzy będą premia górska w Wielkiej Wsi (na 13 km trasy, 330 m n.p.m.) i w Sandomierzu (109,2 km trasy, 190 m n.p.m.), lotne finisze w Ćmielowie (61,4 km trasy), Ożarowie (73 km trasy), w Nisku (194,4 km) oraz premia specjalna w Pysznicy (162,3 km).

Aktualne wyniki dostępne są na stronie internetowej wyścigu.

Patronat honorowy nad wyścigiem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media