fbpx

Polecamy

Kacper Zaborski w kadrze narodowej K-1 RULES

Kacper Zaborski, syn mistrza karate sensei Zbigniewa „Zaborka” Zaborskiego ongiś czołowy karateka Kraju, obecnie zawodnik Victorii Szydłowiec, otrzymał powołanie do kadry narodowej juniorów starszych i na początku sierpnia weźmie udział w zgrupowaniu, które wyłoni reprezentantów Polski na Mistrzostwa Europy w K-1 Rules, które odbędą się 23 sierpień - 01 wrzesień 2019 na Węgrzech w miejscowości Gyor.

Kacper Zaborski po wielkich sukcesach odniesionych w roku 2018 i w roku 2019 zdobywając medale na mistrzostwach polski, Pucharach Polski jest w gronie dwudziestu powołanych zawodników kadry Polski w różnych kategoriach wagowych. W kategorii 71 kg czyli w tej w której startuje Kacper jest także jeszcze bardzie utytułowany kolega z kadry Dawid Siek z KS Sporty Walki Piła, potrójny mistrz polski oraz brązowy medalista mistrzostw świata.

Radości z otrzymania powołania nie ukrywał ojciec Kacpra – sensei Zbigniew Zaborski trener Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate”, który wraz synem dodatkowo trenuje Kickboxing, aby pomóc synowi w osiągnięciu zamierzonego celu. To olbrzymie wyróżnienie dla Kacpra i wielka szansa na medal na mistrzostwach Europy. Bo za rok Kacper wejdzie już w elitę seniorów, a tam najpierw należy zapłacić „frycowe”, by potem osiągać sukcesy, tak w sporcie bywa gdy zmienia się kategorię wiekową i wchodzi się do elity już bardzo doświadczonych i dużo starszych zawodników.


reklama


Sensei Zbigniew Zaborski. do powołania do kadry Polski syna podchodzi ostrożnie, wie jak to z tym jest bowiem jego podopieczna Oliwia Fornal jest od kilku lat w kadrze narodowej w karate. Dla Kacpra nie będzie straszny obóz czy zgrupowanie kadrowe, to dobry wojownik i sobie poradzi, ale należy mieć na względzie, że to były karateka, a kickbpoxing trenuje od dwóch lat i już ma duże sukcesy. Karate rządzi się innymi prawami niż Kickboxing tu wchodzi w rachubę atak rękami na głowę czego w karate robić nie wolno. Kacper ma super trenera Pawła Surdego, który potrafi Kacpra przygotować. To wspaniały trener ongiś wielokrotny Mistrz Polski w Kickboxingu z ogromnym doświadczeniem i wielkimi sukcesami sportowymi podkreśla sensei Zaborek.

Kacper Zaborski jest tegorocznym wicemistrzem Polski juniorów starszych w K-1 w wadze 71 kg złotym medalistą Pucharu Polski w kick light. Kacper jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku, przed nim studia…. Jak więc dalej potoczy się jego kariera trudno w tej chwili przewidzieć. Obecnie trzymajmy kciuki za jego udział kadrze i być może w Mistrzostwach Europy na Węgrzech.

Zbigniew Zaborski

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media