fbpx

Polecamy

Po rejowskim zalewie przestaną pływać motorówki? Decyzję wkrótce podejmie rada powiatu Wyróżniony

Od dawna mówi się o planach wprowadzenia na Zalewie Rejów tzw. „strefy ciszy”. Zakaz pływania jednostkami pływającymi z napędem spalinowym może już wkrótce stać się faktem. Po wykonaniu pomiarów głośności, decyzję podejmie rada powiatu.

13 czerwca br. na posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa i Porządku podczas omawiania spraw związanych z przygotowaniem służb i inspekcji powiatu skarżyskiego do okresu wakacyjnego, w tym zapewnienia poczucia bezpieczeństwa na akwenach wodnych, członek komisji Adam Ciok wyszedł z inicjatywą o rozważenie podjęcia uchwały przez Radę Powiatu ograniczającą używanie na zbiornikach wodnych jednostek pływających o napędzie silnikowym uzasadniając to tym, iż nadmierny hałas silników spalinowych zakłóca wypoczynek, a brawura i nieodpowiedzialność kierujących jednostkami pływającymi, stwarza realne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników wypoczynku, korzystających z akwenu wodnego. Ponadto należy zauważyć, że zbiornik „Rejów” ma charakter rynnowy – przy długości ok. 1800 m jego szerokość na ogromnej większości nie przekracza 200 m. Jednoczesne pływanie i popisywanie niebezpiecznymi ewolucjami nawet 8 jednostek jest źródłem fal bardzo niebezpiecznych dla małych dzieci a także innych użytkowników akwenu.

Komisja pozytywnie zaopiniowała złożony wniosek. Niezwłocznie po uzyskaniu wyników pomiarów głośności w okolicach zalewu, radni powiatowi głosować będą nad uchwałą w sprawie wprowadzenia zakazu używania jednostek pływających napędzanych silnikami spalinowymi na zbiorniku. Warto nadmienić, że zakaz nie będzie dotyczyć jednostek pływających, których użycie jest konieczne dla utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz sprawności technicznej zbiornika.


reklama


1 komentarz

  • nikktobcy
    nikktobcy piątek, 12 lipiec 2019 18:08 Link do komentarza

    wszystkiego niech zakaza Ludzie ciezko pracuja prowadza biznesy, Miasto na tym korzysta ..Ale jakis nieudacznik , Ktorego koledzy ze szkoly sie dorobili nprobuje im zakazac odrobiny relaksu..Ok wiec pieniadze motorowodniacy , zostawia gdzie indziej Ps nalezy zmierzycx poziom halasu na kapielisku Bo by moze trzeba bedzie zakazac dzieciom kapieli.. Jak za bardzo beda halasowac..A to juz moze sie panu radnemu nie spodobac.. Bo te dzieci nie ma wiec ??Slodka zemstra pana radnego za to, jak go koledzy traktowali w szkole ..Dzis sa zarobieni I to faktycznie panu radnemu przeszkadzaBo nie wazne aby Pa bog dal mu lepsza krowe..Nie nie,, To sasiadowi ma zdechnac Powiem tak.. Jesli wprowadzicie ten zakaz, A sa w naszym powiecie juz wszedzie... To obiecuje wam polityczna bando,, Ze wydamy na wybory tyle ile bedzie trzeba.. Byscie juz nigdy u wladzy nie byli.. Bo wprowadzanie zakazow kojarzy mnie sie z ograniczaniem wolnosci..A pan panie radny zrob sobie porzadek we wlasnym domu..

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media