fbpx

Polecamy

Znamy wyniki badań wody na kąpieliskach na Rejowie i w Suchedniowie Wyróżniony

Upalna pogoda nie odpuszcza, dlatego mieszkańcy Skarżyska i okolic szukają ochłody w okolicznych akwenach wodnych. Skarżyski sanepid poinformował dzisiaj o wynikach badań wody w kąpieliskach na Rejowie i w Suchedniowie.

Jak się okazało, na kąpieliskach w Rejowie i Suchedniowie możemy się kąpać bez obaw. Powiatowy Inspektor Sanitarny poinformował, że przeprowadzone badania próbek wody pobrane w poniedziałek z kąpieliska MCSiR w Skarżysku przy ul. Sportowej (Zalew Rejów) oraz z kąpieliska OSiR w Suchedniowie przy ul. Ogrodowej wykazały, że woda w tych zbiornikach odpowiada wymaganiom określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17 stycznia 2019 r. w sprawie nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli.

Kąpielisko na Rejowie funkcjonuje od 29 czerwca do 1 września br., natomiast kąpielisko OSiR w Suchedniowie funkcjonować będzie od 1 lipca do 31 sierpnia br.

Woda w zalewie w Bliżynie przebadana była przez sanepid już wcześniej, o czym informowaliśmy w tym artykule. Na podstawie otrzymanych sprawozdań stwierdzono że woda w bliżyńskim zalewie jest przydatna do kąpieli. Z kąpieliska można korzystać od 20 czerwca.

Na terenie powiatu skarżyskiego zorganizowano także tzw. „miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli” na zbiorniku „Jaśle” (gmina Łączna) w okresie od 15 lipca do 13 sierpnia br.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media