fbpx

Polecamy

Egzamin na stopnie KYU w Skarżyskim Klubie Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek Team

W środę 19 czerwca 2019 od godziny 17.00 w Zespole Szkół Technicznych ul. Tysiąclecia 22 w Skarżysku-kamiennej Zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki ,,Kyokushin - Karate " z sekcji Ostojów, Niekłań Wielki i Skarżysko-kamienna zdawali egzamin na stopnie kyu.

Egzamin trwał kilka godzin. Egzamin pod nadzorem Prezesa Polskiej Federacji Shinkyokushinkai shihan Remigiusza Karpińskiego 6 Dan z Ełku, prowadzony przez sensei Zbigniewa Zaborskiego 3 Dan, był bardzo wymagający i trwał ponad trzy godziny. Przed egzaminem odbyła się mocna rozgrzewka, którą poprowadził senpai Jacek pastuszko 2 Kyu. Egzamin składał się kilku części:..pierwsza część egzaminu to kihon.

Adepci karate musieli wykazać się umiejętnością pokazywania bloków, uderzeń tsuki, w drugiej części egzaminu były kopnięcia czyli geri. Tu zdający musieli wykazać się nie lada umiejętnościami wykonywania kopnięć na różne strefy czyli na gedan poniżej pasa, chudan na brzuch i jodan na głowę. Setki powtórzeń tych kopnięć niektórych już zniechęcało do dalszego egzaminu. Jednak hart ducha i siła woli oraz pragnienie zdobycia wyższego stopnia nie pozwoliły młodym karatekom skarżyskiego klubu wycofać się z walki o kolejny stopień. W kolejnej trzeciej części egzaminu odbyły się kata czyli schemat połączonych technik ręcznych i nożnych w układ.

W tym przypadku nie można było się pomylić nie można było powtarzać kata, a więc każdy zdający musiał wykonać je prawidłowo może nie perfekcyjnie, ale prawidłowo bez pomyłki. Ostatnia czwarta część egzaminu to kumite – walka. Walki trwały 20 minut po jednej minucie każda. Za każdym razem zmieniał się przeciwnik. Zawodnicy Skarżyskiego klubu Sportów Walki są mocno przygotowywani do kumite więc ta część egzaminu była dla nich najłatwiejsza. Do egzaminu przystąpiło około 80 osób. Po wakacjach zdający otrzymają należne im pasy i certyficaty czyli promocje na wyższe stopnie, a zdawali od najniższego stopnia tj. 10.Kyu do 3 kyu włącznie.

Medalistka Mistrzostw Europy zawodniczka kadry narodowej Oliwia Fornal posiadająca obecnie 2 kyu nie zdawała egzaminu bowiem przygotowuje się do mistrzostw Europy, które odbędą się 27 czerwca w Pradze. Na kilka dni przed wyjazdem nie można sobie pozwolić na jakąkolwiek kontuzję, a taka mogłaby się przydarzyć podczas egzaminu. O nominacjach zdający dowiedzą się dopiero po wakacjach.


reklama


ZZ

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media