fbpx

Polecamy

Dziewięć medali dla SKSW „Kyokushin-Karate” na zakończenie sezonu startowego (ZDJĘCIA)

15 czerwca 2019 w sobotę w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Limanowej odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin One Word One Kyokushin, który zgromadził ponad 300 zawodników i zawodniczek z 41 klubów z całej Polski oraz z pięciu Państw Europy w tym z Łotwy, Litwy, Ukrainy, Węgier i Czech. Zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team w ilości 12 zawodników brali udział w tych zawodach i zdobyli 9 w tym 5 złotych, 3 srebrne medale i 1 brązowy MEDAL DRUŻYNOWY. To ogromny sukces klubu na zakończenie sezonu startowego wrzesień 2018 czerwiec 2019.

Złote medale zdobyli
1. Albert Malik
2. Angelika Skorek
3. Wiktoria Aleksandrowicz
4. Szymon Zych
5. Zuzanna Wiśniewska

Srebrne medale zdobyli:
1. Albert Malik w kategorii kata
2. Dominika Garbacz
3. Aleksandra Domagała

Brązowe medale zdobyli:
1. SKSW „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team

Drużynowo:
1. Jastrzębski Klub Karate – jastrzębie Zdrój
2. Limanowski Klub Karate - Limanowa
3. Skarżyski Klub Karate „Zaborek-Team” Skarżysko-Kamienna

To wspaniałe zwieńczenie sezonu startowego wrzesień 2018 – czerwiec 2019. Kolejny wielki sukces Skarżyskiego Klubu Karate „Zaborek-Team”, zdobyty na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin - One Word One Kyokushin. Turniej ten odbywał się w dwóch formułach w formule kata, i formule kumite semi kontakt. Skarżyski Klub Sportów Walki Kyokushin-karate Zaborek-Team wziął udział we wszystkich konkurencjach. Pierwszą konkurencją była konkurencja kata, czyli układu kopnięć uderzeń połączonych w wymagany schemat. W tej konkurencji startował Albert Malik i Szymon Zych.

Tym razem Albert musiał uznać wyższość Szymona, który wygrał tą kategorię, zdobywając złoty medal, a Alnbert musiał zadowolić się medalem srebrnym. który nie miał sobie równych w swojej kategorii, wygrywając wszystkie trzy tury, zdobywając złoty medal. Natomiast Albert Malik nie miał sobie równych w kategorii kumite, zdobywając złoty medal. Najtrudniejszą walką dla Alberta była walka z Ukraińcem, który bardzo mocno sfaulował Alberta kopiąc go nie dozwoloną techniką w kolano. Albert jednak dokończył walkę i to w bardzo dobrym stylu. Adrenalina dała znać o sobie. Jednak gdy emocje opadły mocno zastanawialiśmy się czy Albert wystartuje w finale, bowiem kolano napuchło usztywniając nogę. Nie mogłem sobie jednak pozwolić na taką stratę.

Profesjonalne masaże zaaplikowane Albertowi i mrożenie tej części nogi, odsunęły na chwilę ból i Albert wystartował w półfinale wygrywając walkę przed czasem. Podobnie było z finałem. Ostatecznie mimo kontuzji Albert w pięknym stylu prawdziwego wojownika wygrał swoją kategorię, zdobywając złoty medal. Czterem naszym zawodnikom nie udało się stanąć na podium. Zdobyli oni miejsca od piątego do ósmego.

Jestem bardzo dumny i bardzo szczęśliwy ze wspaniałego zakończenia sezonu startowego, powiedział po powrocie z sensei Zbigniew Zaborski po raz kolejny udowodniliśmy, że nasi zawodnicy są mocno przygotowani i wspaniale prezentują klub na turniejach krajowych ogólnopolskich i międzynarodowych. To wspaniała promocja naszego miasta.

Dziękuję bardzo zawodnikom za ich cudowną postawę na macie. Dziękuję rodzicom za opiekę i wyrażenie zgody na udział ich dzieci w zawodach.

Nasz najbliższe plany to wyjazd 19 czerwca egzamin na stopnie Kyu, 21 czerwca nasze ognisko integracyjne na zakończenie sezonu, a 26 czerwca - wyjazd z Oliwią Fornal na Mistrzostwa Europy do Pragi. Tym europejskim akcentem całkowicie zakończymy sezon startowy i rozpoczniemy nasze wakacyjne eventy. Pierwszy to wyjazd na obóz sportowy do Łeby 21 lipca, a potem w sierpniu nasza Letnia Akademia Karate.

Wszystkich miłośników mocnych wrażeń, chcących trenować w najlepszym klubie sportów walki, serdecznie zapraszamy. Zapisy trwają cały rok. Trenują u nas całe rodziny. Każdego otaczamy przyjaźnią miłą i ciepłą atmosferą, a przede wszystkim profesjonalizmem. Zajęcia prowadzą najlepsi z najlepszych mistrzowie Polski, medaliści turniejów krajowych jak i międzynarodowych: senpai Bartłomiej Pająk, senpaj Jacek Pastuszko oraz sensei Zbigniew „Zaborek” Zaborski.


reklama


ZZ

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media