Polecamy

Certyfikaty i szkolenia uczniów ZSTM w ramach innowacji wojskowej (ZDJĘCIA)

W czwartek 6 czerwca 2019 r. w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach 20 uczniów klasy drugiej innowacji wojskowej Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych odebrało certyfikaty ukończenia dwuletniego szkolenia. Certyfikaty
z ramienia Komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych wręczył z-ca Komendanta Centrum ppłk Piotr Zawiślak. W uroczystości uczestniczyli szef sekcji wychowawczej w CPdMZ mjr Andrzej Szostak oraz opiekun innowacji Jarosław Sosnowski.

W czasie uroczystości podsumowano także wyniki szkoleń i wręczono nagrody za udział w konkursie „Historia żołnierza polskiego – żołnierze niezłomni i cichociemni”. Uroczystość stanowi zwieńczenie dwuletniego szkolenia, którego celem jest propagowanie wiedzy wojskowej oraz popularyzowanie wśród młodzieży postaw proobronnych i patriotycznych. Uczniowie w ramach szkolenia biorąc udział w zajęciach w CPdMZ, nabywają umiejętności w zakresie obronności, obsługi broni palnej i strzelania, pierwszej pomocy, zachowań w różnych sytuacjach kryzysowych, łączności, terenoznawstwa. W ramach innowacji młodzież doskonali umiejętności strzeleckie na strzelnicy „Świt” w Starachowicach.


Szef sekcji wychowawczej mjr Szostak pogratulował innowacji zwycięstwa w Mistrzostwach Województwa w Zawodach Sportowo-Obronnych Klas Mundurowych, dzięki czemu ZST-M ponownie będzie reprezentowało woj. świętokrzyskie w V Centralnym Zlocie Klas Mundurowych Żagań 2019 i rozgrywanych tam Mistrzostwach Polski.

Równocześnie uczniowie klasy pierwszej Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych brali udział w cyklicznym szkoleniu w CPdMZ.

Tematyka zajęć dotyczyła:
• łączenia czynności do strzelania z kbk AKMS,
• strzelania z trenażera TCW-97 „CYKLOP”,
• budowy, przeznaczenia, danych taktyczno-technicznych, składania i rozkładania kbk AKMS,
• ochrona przeciwchemiczna – indywidualne środki ochrony dróg oddechowych i skóry.

ZSTM

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media