fbpx

Polecamy

Kolejny sukces Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” w Ostrowi Mazowieckiej

01 czerwca 2019 w sobotę w hali sportowej w Ostrowi Mazowieckiej odbył się XV Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin, który zgromadził około 300 zawodników z 25 klubów z całej Polski. Zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team w ilości 18 zawodników brali udział w tych zawodach i zdobyli 22 medali w tym 9 złotych, 5 srebrnych i 8 brązowych medale oraz SREBRNY MEDAL DRUŻYNOWY. To kolejny wielki sukces klubu.

Złote medale zdobyli:

1. Nadia Pieniążek
2. Nikola Pieniążek
3. Albert Malik
4. Angelika Skorek
5. Anna Pieniążek
6. Wojciech Chłopek
7. Wiktoria Aleksandrowicz
8. Julia Aleksandrowicz
9. Aleksandra Domagała

Srebrne medale zdobyli:
1. Oliwia Fornal
2. Antonina Pastuszko
3. Wiktoria Sokół
4. Wiktor Janus
5. Szymon Zych

Brązowe medale zdobyli:
1. Aleksandra Domagała – kata synchroniczne
2. Julia Domagała – Kata synchroniczne
3. Szymon Zych – kata synchroniczne
4. Albert Malik - Kata
5. Zuzanna Białek
6. Julia Domagała - kumite
7. Amelia Leszczyńska
8. Oliwia Milaszkiewicz.

Kolejny wielki sukces klubu Zaborek-Team, zdobyty na zawodach karate kyokushin. Turniej ten odbywał się w kilku formułach w formule kata, w formule kata synchronicznego i formule kumite semi kontakt. Skarżyski Klub Sportów Walki Kyokushin-karate Zaborek-Team wziął udział we wszystkich konkurencjach. Pierwszą konkurencją była konkurencja kata, czyli układu kopnięć uderzeń połączonych w wymagany schemat. W tej otwartej konkurencji startowało pond 60 osób bez względu na wiek i staż treningowy. W tej kategorii wystąpił zawodnik SKSW „Kyokushin-Karate: Zaborek-Team Albert Malik, który zajął trzecie miejsce. Jest to ogromny sukces tak młodego zawodnika, który pozostawił za sobą wielu bardziej doświadczonych zawodników, a ulegając jedynie dwóm zawodnikom w wieku ponad 20 lat, a Albert Malik to zaledwie 10-cio letni chłopiec. Kolejną konkurencją były kata synchroniczne czyli układy kopnięć uderzeń połączonych w obowiązujący schemat. W kata synchronicznym jak sama nazwa mówi musi być kilku zawodników wykonujących obowiązujący schemat idealnie równo. W tej kategorii startowała trójka zawodników Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate w osobach Julia Domagała, Szymon Zych i Aleksandra Domagała, którzy zajęli trzecie miejsce ulegając zawodnikom klubu gospodarzy i zawodnikom klubu Randori.

Po konkurencji kata rozpoczęła się konkurencja kumite semi. W tej konkurencji nie zawiedli faworyci Skarżyskiego Klubu Sportów walki jak Albert Malik, Oliwia Fornal, Wiktoria Aleksandrowicz, Angelika Skorek, Julia Aleksandrowicz, Ania Pieniążek, którzy nie dali szans swoim przeciwnikom zdobywając złote medale. Wszyscy zawodnicy klubu zdobyli medale nikt nie został bez medalu, a nie którzy zdobyli ich po dwa. Np. Albert Malik złoto w kumite i brąz w kata, Szymon Zych srebro w kumite i brąz w kata synchronicznym, Aleksandra Domagała złoto w kumite i brąz w kata synchronicznym, Julia Domagała brąz w kumite i brąz w kata synchronicznym.

Po zawodach zawodnicy klubu zostali zaproszeni przez Prezesa Klubu do Mc Donalda na smaczny poczęstunek z okazji Dnia Dziecka. Późnymi godzinami nocnymi dotarli do domów.

Jestem bardzo dumny i bardzo szczęśliwy z postawy moich podopiecznych, powiedział po powrocie z sensei Zbigniew Zaborski po raz kolejny udowodnili, że są mocno przygotowani i wspaniale prezentują klub na arenach krajowych i nie tylko. To najlepsza promocja naszego miasta.

Dziękuję bardzo zawodnikom za ich cudowną postawę na macie. Dziękuję rodzicom za opiekę i wyrażenie zgody na udział ich dzieci w zawodach.

Nasz najbliższe plany to wyjazd 08 czerwca na Międzynarodowy Turniej Karate do Nowej Sarzyny – Tataria Cup.

Wszystkich miłośników mocnych wrażeń, chcących trenować w najlepszym klubie sportów walki, serdecznie zapraszamy. Zapisy trwają cały rok. Trenują u nas całe rodziny. Każdego otaczamy przyjaźnią miłą i ciepłą atmosferą, a przede wszystkim profesjonalizmem. Zajęcia prowadzą najlepsi z najlepszych mistrzowie Polski, medaliści turniejów krajowych jak i międzynarodowych: senpai Bartłomiej Pająk, senpaj Jacek Pastuszko oraz sensei Zbigniew „Zaborek” Zaborski.

W Skarżyskim Klubie Sportów Walki „Kyokushin-Karate”można uprawiać takie dyscypliny jak : Boks, K-1, Karate-Kyokushin oraz TAE-BO, czyli zajęć tanecznych z używaniem elementów boksu, kickboxingu, karate i yogi.


reklama


Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media