fbpx

Polecamy

Integracyjny Piknik Rodzinny w SOSW nr 2 (ZDJĘCIA)

W środę 5 czerwca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 przy ulicy Spacerowej 31 w Skarżysku-Kamiennej po raz kolejny odbył się Integracyjny Piknik Rodzinny połączony z obchodami 30- lecia Klubu Olimpiad Specjalnych, zorganizowany przez pracowników i Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom „Praxis”. Atrakcji jak zwykle było wiele.

Zabawę rozpoczął występ wokalno-instrumentalny uczennicy szkoły podstawowej Nr 4 Natalii Dąbrowy. Następnie rozegrały się trzy niezwykle ekscytujące mecze koszykówki - absolwenci kontra uczniowie, nauczyciele przeciw rodzicom oraz drużyn mieszanych. W międzyczasie wystąpił p. Zbigniew Zaborek, który zaprezentował pokazy walki podopiecznych swojej grupy SKSW Kyokushin-karate.

Tuż po pokazie zaprezentowali się nam panowie policjanci ze swoim czworonożnym kompanem. Taniec Fit Dance prowadzony przez Mirosława Cielątkowskiego zintegrował większość towarzystwa, gotowych nawet dla tej atrakcji porzucić na chwilę pyszne grillowane kiełbaski, kanapki ze smalcem, sałatki i pyszne placki. Sporym zainteresowaniem cieszyła się również strefa art oraz zabawy z chustą animacyjną. Malunki powstawały nie tylko na płótnie w kąciku plastycznym ale również na rumianych z nadmiaru słońca i wrażeń buźkach dzieciaków o które to zadbali animatorzy Magda i Marek Żołądek. Tworzyli oni balonowe cudeńka i poruszyli do zabawy wiele dzieciaków. Amatorzy jazdy konnej mogli pokłusować na konikach – czarnym i białym, do wyboru.

Tuż obok znajdowało się stanowisko z dmuchańcami i kuleczkowo. Swój talent zaprezentowały także nasze przedszkolaki, które pięknie zatańczyły do piosenki „Maja” Odwiedzili nas również świętokrzyscy motórzyści. Na koniec wręczone zostały pamiątkowe medale z okazji jubileuszu Klubu „Buziaki”. Dziekujemy za pomoc w organizacje, zaangażowanie i sponsoring: Mirosławowi Falińskiemu - Leviatan Suchedniów, Sylwii i Tomaszowi Groszkiewiczom, Maciejowi Serkowi - Skład budowlany MAX, Andrzejowi i Wojciechowi Ciura - Romer, Bartłomiejowi Krzysztofowi Piwowarczyk - Hotel Stary Młyn, Beacie Mosiołek - Allbud, Jerzemu Markiewicz - Masarnia Suchedniów, B. Czerskiej i M. T. Pochwale - Piekarnia BATMAR, Monice i Pawłowi Pawlak – Lewiatan na ulicy Bobowskich, FLY SKY - Park Rozrywki Kielce, DAN - wytwórnia wód gazowanych i soków Szydłowiec, Waldemarowi Czechowi - Hurtownia Warzyw, Wojciechowi Wanko - Hurtownia mięs WANMIĘS, Powiatowi Skarżyskiemu i Urzędowi Miasta.

Było nam miło gościć uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza”, podopiecznych Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy oraz wolontariuszy z I LO a także studentki III roku Psychologii z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim przybyłym za wspólną zabawę i zapraszamy „już” za rok. Wszystkim , którzy włączyli się w przygotowanie Pikniku bardzo dziękujemy!

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media