fbpx

Polecamy

Uczniowie ZST obywali praktyki ze Włoszech (ZDJĘCIA)

Zespół Szkół Technicznych przez ostatnie lata daje dowody wysokiego poziomu kształcenia, ale także dbałości o to, by uczniowie mieli możliwość wszechstronnego rozwoju. Służą temu z pewnością, obok wielu innych działań, realizowane w ramach programów Erasmus+ oraz POWER staże zagraniczne.

W ostatnim czasie dwa wiosenne tygodnie we włoskim Salerno, stolicy cytryny, spędziła szesnastoosobowa grupa budowlańców i elektryków. Przyjęci bardzo ciepło przez szefostwo firmy ANCE, potentata w branży budowlanej, pracowali na budowach w okolicach Salerno, m.in. na Uniwersytecie przy przygotowaniu infrastruktury organizowanej w tym roku w tych okolicach Uniwersjady, letnich igrzysk dla studentów z całego świata. Okazało się, że robota wcale nie była „włoska” i trzeba było wykazać się umiejętnościami i solidną pracą, co spotkało się z uznaniem organizatorów. Szalowanie, przygotowywanie zbrojenia, karton-gipsy, montaż szaf zasilających okazały się wcale niestraszne.

A po pracy zostawał czas na przemierzanie urokliwych, wąskich uliczek i zabytkowych zakamarków Salerno, zwiedzanie starych kościołów, pięknej katedry św. Mateusza, w której Apostoł jest pochowany. Nie mogło zabraknąć degustacji przyrządzanej na dziesiątki sposobów pizzy, bo przecież w tej części Włoch się narodziła. A wieczorami koniecznie spacer nadmorskim bulwarem, bo jak powszechnie wiadomo uczniowie technika naturę mają bardzo romantyczną. Sobotnio -niedzielny program kulturowy był również bardzo atrakcyjny. Okazało się, że Neapol kojarzony zwykle z Cammorą jest przepięknym, pełnym zabytków, cichych zakątków, choć trochę zaniedbanym miastem.

Wizyta w wydartych popiołom Pompejach pozwoliła natomiast odbyć podróż w czasie do roku 79, gdy erupcja nieodległego Wezuwiusza pogrzebała to gwarne, pełne pięknych domów, ogrodów i tawern miasto na blisko dwa tysiące lat.

To były pracowite, pełne różnorodnych wrażeń dwa tygodnie. Jesienią kolejne wyjazdy uczniów ZST na staże zagraniczne.

Warto być uczniem Technika!

ZST

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media