fbpx

Polecamy

Moc wrażeń na festynie z okazji Święta Wolności. Zagrał Proletaryat i Jary Oddział Zamknięty (ZDJĘCIA) Wyróżniony

4 czerwca mija 30. rocznica wyborów z 1989 roku, które uznawane są za ostateczny cios wymierzony w komunizm. W Skarżysku – dla uczczenia rocznicy – odbyły się wydarzenia pod wspólnym hasłem „Święto wolności”.

W niedzielę, 2 czerwca na Placu Staffa za Miejskim Centrum Kultury o godzinie 13:00 odprawiona została Msza św. polowa. Po niej rozpoczął się festyn z licznymi atrakcjami, bezpłatną strefą zabaw dla dzieci i koncertami. Na scenie wystąpili: Zbyszek Biber, Proletaryat oraz Jary Oddział Zamknięty. Imprezę poprowadził dziennikarz i prezenter telewizyjny, Mateusz Szymkowiak.

Kolejne wydarzenie dla uczczenia rocznicy zaplanowane zostało już na wtorek, 4 czerwca. O godzinie 11:00 w patio Miejskiego Centrum Kultury odbędzie się interaktywna lekcja historii na temat wyborów z 4 czerwca 1989 roku. Wydarzenie organizowane jest przy ścisłej współpracy ze skarżyskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Historycznego i będzie ciekawą formą przedstawienia młodemu pokoleniu historii związanej z wyborami z czerwca ’89. Do udziału zapraszamy szczególnie młodzież.

Impreza odbyła się pod patronatem medialnym portalu spottedskarzysko.pl.

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media