fbpx

Polecamy

Szkoła Podstawowa nr 2 zyskała imię „Orła Białego” (ZDJĘCIA)

Szkoła Podstawowa 2 otrzymała imię Orła Białego. Uroczystość nadania imienia, a także poświęcenia i przekazania sztandaru odbywała się 1 czerwca. Spotkanie odbywało się w tle ważnego jubileuszu – 170-lecia szkoły. Wspólnie ze szkolną społecznością świętowali liczni goście, a wśród nich m.in. przedstawiciele władz miasta, emerytowani nauczyciele i absolwenci „Dwójki”.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą, w trakcie której poświęcony został sztandar. Dalsza część odbywała się na szkolnym placu. Licznie zebranych gości przywitała Grażyna Wódz, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 2. Podkreśliła, iż dla szkoły jest to wyjątkowo ważny dzień, który zapisze się na kartach jej historii. Tego dnia – 1 czerwca 2019 roku – Szkoła Podstawowa nr 2 w Skarżyska-Kamiennej oficjalnie otrzymała imię Orła Białego. Uchwałę Rady Miasta nadającą imię uroczyście odczytał Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta, który wręczył dyrektorce akt nadania imienia. Równie podniosłym momentem było przekazanie sztandaru, jego prezentacja oraz ślubowanie złożone przez uczniów „Dwójki”.

Dalsza część spotkania upłynęła na życzeniach i gratulacjach od licznych gości, m.in. parlamentarzystki Marzeny Okły-Drewnowicz, władz miasta i województwa, dyrektorów instytucji ze Skarżyska, przedstawicieli skarżyskich szkół oraz rodziców uczniów z SP 2. Życzenia w imieniu władz miasta całej szkolnej społeczności złożył prezydent Krzysztof Myszka.

- Symbol Orła, który znajduje się na sztandarze Szkoły Podstawowej nr 2, jest symbolem męstwa, odwagi i opieki. Wszyscy państwu życzymy, aby ten symbol obdarzał taką właśnie opieką nie tylko szkołę, ale wszystkich mieszkańców Boru – mówił Krzysztof Myszka.

Na pamiątkę tych ważnych wydarzeń prezydent Krzysztof Myszka wraz z delegacją radnych Rady Miasta wręczyli dyrektor szkoły, Grażynie Wódz szklaną statuetę, list gratulacyjny oraz bon o wartości 5.000 zł.

Na wszystkich ciekawskich czekał doktor H2O reprezentant MPWiK, który dzieciakom i osobom zainteresowanym opowiadał o tym czym jest woda i jak wpływa na nasz organizm, każda z osób otrzymała również upominek ufundowany przez MPWiK. Do dyspozycji mieszkańców był również saturator, z którego spragnieni mogli skosztować pysznej wody.

Uroczystość uświetnili programem artystycznym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3, wchodzącego w skład Zespołu Placówek Oświatowych. Niespodzianką dla uczestników święta była także wystawa, przedstawiająca historię szkoły i przybliżająca postaci jej absolwentów. Zwieńczeniem święta był tort dla gości.

Jubileusz szkoły połączony z nadaniem imienia był okazją do spotkań po latach, wielu wzruszających wspomnień i rozmów, a także wspólnej zabawy.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media