fbpx

Polecamy

Sprzęt rehabilitacyjny od PCK. Wypożyczalnia przy MCK poszerzyła swój asortyment (ZDJĘCIA)

W poniedziałek 27 maja w Miejskim Centrum Kultury miało miejsce bezpłatne przekazanie sprzętu rehabilitacyjnego przez Polski Czerwony Krzyż na rzecz wypożyczalni działającej przy Miejskim Centrum Kultury. Od 2017 roku na terenie MCK funkcjonuje bezpłatna wypożyczalnia rowerków trójkołowych. Do tej pory wypożyczalnia dysponowała pięcioma trójkołowymi rowerami rehabilitacyjnymi. Od dnia dzisiejszego asortyment wypożyczalni poszerzył się o sprzęt rehabilitacyjny.

PCK bezpłatnie przekazał do wypożyczalni:
- 3 wózki inwalidzkie,
- 4 balkoniki inwalidzkie,
- 4 pary kul ortopedycznych, łokciowych.

Wspomniany sprzęt PCK pozyskał od fundacji Eco- Textil w ramach współpracy z firmą „Wtórpol”. Już od pięciu lat w całej Polsce rozstawione są pojemniki z logo PCK, przeznaczone do selektywnej zbiórki używanej odzieży, tekstyliów i obuwia. Zbierając niepotrzebną odzież dbamy o ochronę środowiska a tym samym pomagamy potrzebującym. Środki pozyskane ze zbiórki odzieży służą do zakupu sprzętu rehabilitacyjnego. Przekazany dziś sprzęt będzie służył mieszkańcom Gminy i Powiatu Skarżyskiego. Będzie pomocny w rehabilitacji oraz posłuży w rekonwalescencji osób po przebytych operacjach.

W całej Polsce działa już 115 bezpłatnych wypożyczalni rowerków trójkołowych, do których dodatkowo trafi w sumie 550 kompletów sprzętu rehabilitacyjnego (wózków, balkoników, kul).

Dyrektor MCK, Katarzyna Michnowska - Małek podkreśla, że wypożyczalnia cieszy się rosnącym zainteresowaniem i zaprasza do korzystania ze sprzętu, który - przypomnijmy, można wypożyczać całkowicie bezpłatnie.

Wypożyczalnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00

Szczegóły pod nr telefonu 531 619 988

 

BL foto: AC

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media