fbpx

Polecamy

PKW podaje dane frekwencyjne z godz. 17:00. Jak głosuje powiat skarżyski?

Dzisiaj o 7:00 rozpoczęły się wybory do Parlamentu Europejskiego. PKW podała frekwencyjne dane z godziny 17:00. Jak głosują Polacy?

Frekwencja w kraju na 17:00 wyniosła 32,51 proc. Dla porównania frekwencja w 2014 roku na godzinę 17:30 wynosiła ona tylko 16,91 proc.

Poniżej dane dotyczące frekwencji w powiecie skarżyskim na godzinę 17:00.

Źr. wybory.gov.pl

Miejscowością, w której największa liczba wyborców póki co poszła do urn, jest Krynica Morska. Tam wynik sięga 61,62 proc.

Obywatele każdego kraju członkowskiego mają prawo wyboru określonej liczby europarlamentarzystów. Określa to artykuł 14 Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Minimalnie państwo może wybrać 6 posłów, maksymalnie 96. W Polsce wybieramy 52 europarlamentarzystów.

Tak jak w przypadku każdej wyborów wyborca, który chce oddać głos, powinien mieć ze sobą dokument tożsamości. Warto zaznaczyć, że wrzucając dokumenty do urny należy go złożyć tak by strona z naszym wyborem była niewidoczna.

By nasz głos był ważny na jednostronicowej karcie do głosowania należy postawić znak X w kratce obok nazwiska wybranego kandydata, przy czym możemy głosować tylko na jedną osobę.

Źr. wł. / wybory.gov.pl

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media