fbpx

Polecamy

Rajd „Śladami Ponurego”. Uczcili 100-lecie powołania polskiej Policji (zdjęcia)

W czwartek skarżyscy policjanci wspólnie z uczniami Zespołu Szkół Kadetów w Suchedniowie uczestniczyli w rajdzie pieszym do Gajówki Opal. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach obchodów 100. rocznicy powołania polskiej Policji.

W mijającym roku polska Policja obchodzi 100 – lecie swojego istnienia. Z okazji tego jubileuszu na terenie kraju odbywają się liczne wydarzenia upamiętniające powołanie policyjnych struktur. Dziś stulecie istnienia formacji było okazją do spotkania skarżyskich stróżów prawa z młodzieżą. Wspólnie z uczniami suchedniowskiej szkoły kadetów funkcjonariusze uczestniczyli w rajdzie pieszym „Śladami Ponurego”.

Trasa wiodła spod siedziby szkoły do Gajówki Opal. Marsz leśnymi duktami pośród leciwych drzew doskonale przybliżał uczestnikom wycieczki historyczne chwile. Wówczas to świętokrzyska puszcza dawała schronienie partyzantom dowodzonym przez płk. Jana Piwnika „Ponurego”.

Po przybyciu do celu kadeci wysłuchali lekcji historii związanej z patronem świętokrzyskich policjantów, a także jubileuszem powstania policji. W rolę wykładowcy wcielił się asp. sztab. Emil Sadza – policyjny historyk z wykształcenia i zamiłowania. Na koniec uczestnicy rajdu upiekli kiełbaski na ognisku przygotowanym przez suchedniowskich leśników. 

jg / kpp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media