fbpx

Polecamy

Kaskadowy pomiar prędkości na skarżyskich drogach

Kaskadowy pomiar prędkości na skarżyskich drogach Kaskadowy pomiar prędkości na skarżyskich drogach

Dzisiaj od wczesnych godzin porannych na terenie województwa świętokrzyskiego, policjanci prowadzą działania krajowe pod nazwą „Kaskadowy Pomiar Prędkości”, podczas których zwracają szczególną uwagę na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość na drogach.

Podczas prowadzonych działań policjanci wykorzystują wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości m.in. laserowe mierniki prędkości oraz radiowozy wyposażone w wideorejstratory.

Patrole biorące udział w działaniach pełnią służbę przede wszystkim w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do dużej liczby wypadków drogowych. W tych miejscach świętokrzyska policja stosuje kaskadowy pomiar prędkości - polegający na umiejscowieniu na danym odcinku drogi kilku patroli ruchu drogowego kontrolujących prędkość pojazdów.

Działania policjantów mają na celu wyeliminowanie kierujących, którzy nie stosują się do ograniczenia prędkości, jak również uświadomienie wszystkim, jak poważne konsekwencje powoduje ignorowanie przepisów prawa. Zbyt duża prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, niejednokrotnie są to zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym, a obrażenia ciała jakich doznają uczestnicy takich wypadków są bardzo poważne. Zmniejszenie prędkości często decyduje o życiu i zdrowiu poszkodowanych.

kwp

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media