fbpx

Polecamy

Samochód ciężarowy dachował na S-7 (ZDJĘCIA)

17 maja 2019 r. we wczesnych godzinach rannych doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego na odcinku drogi S-7 w miejscowości Ostojów.

Po godzinie 3:30 do stanowiska kierowania KP PSP w Skarżysku-Kamiennej wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na drodze S-7. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienna oraz OSP Suchedniów. W momencie przybycia ratowników PSP i OSP na miejsce wypadku i dokonania rozpoznania stwierdzono, że samochód ciężarowy marki Renault (ciągnik siodłowy z naczepą) zjechał z jezdni na pas zieleni gdzie uderzył w metalowe bariery oddzielające pasy ruchu drogi a następnie dachował. Kierowca pojazdu mimo silnie zdeformowanej kabiny pojazd opuścił o własnych siłach nie odnosząc żadnych obrażeń ciała.

Przybyli ratownicy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu napięcia od baterii akumulatora w uszkodzonym pojeździe przystąpili do zabezpieczenia uszkodzonych zbiorników paliwa oraz oleju hydraulicznego z których nastąpił wyciek. Na miejsce zdarzenia został dodatkowo zadysponowany samochód ratownictwa chemiczno ekeologicznego z JRG Skarżysko-Kamienna. Następnie ratownicy zabezpieczyli częściowo rozsypany na jezdnię ekogroszek który był przewożony na naczepie pojazdu. W związku z poważnymi uszkodzeniami infrastruktury drogowej - zniszczona metalowa bariera oddzielająca pasy ruchu drogi - został również powiadomiony zarządca drogi, który zadysponował firmę do usuwania skutków tego typu zdarzeń. Na czas prowadzonych działań ratowniczych policja na pasie ruchu w kierunku Warszawy wstrzymała całkowicie ruch i wyznaczyła objazdy.

W działaniach usuwania skutków wypadku brało udział pięć zastępów straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienna oraz OSP Suchedniów w tym ratownictwa technicznego oraz chemiczno ekologicznego łącznie 20 ratowników, trzy patrole policji oraz pracownicy firmy zadysponowanej przez zarządcę drogi.

Opracowanie: kpt. Tomasz Kandyba KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Skarżysku-Kamiennej

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media