fbpx

Polecamy

Święto Wolności w Skarżysku – zapraszamy

4 czerwca mija 30. rocznica wyborów z 1989 roku, które uznawane są za ostateczny cios wymierzony w komunizm. W Skarżysku – dla uczczenia rocznicy – odbędą się wydarzenia pod wspólnym hasłem „Święto wolności”. Zaplanowano m.in. koncerty oraz interaktywną lekcję historii.

W niedzielę, 2 czerwca na Placu Staffa za Miejskim Centrum Kultury o godzinie 13.00 odprawiona będzie Msza św. polowa, a po niej rozpocznie się festyn z licznymi atrakcjami, bezpłatną strefą zabaw dla dzieci i koncertami. Na scenie wystąpią: Zbyszek Biber, Proletaryat oraz Jary Oddział Zamknięty. Imprezę poprowadzi dziennikarz i prezenter telewizyjny, Mateusz Szymkowiak.

Kolejne wydarzenie dla uczczenia rocznicy zaplanowane zostało na wtorek, 4 czerwca. O godzinie 11.00 w patio Miejskiego Centrum Kultury odbędzie się interaktywna lekcja historii na temat wyborów z 4 czerwca 1989 roku. Wydarzenie organizowane jest przy ścisłej współpracy ze skarżyskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Historycznego i będzie ciekawą formą przedstawienia młodemu pokoleniu historii związanej z wyborami z czerwca'89. Do udziału zapraszamy szczególnie młodzież szkolną.

Do wspólnego świętowania zapraszają:
Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig,
Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej,
Polskie Towarzystwo Historyczne, oddział w Skarżysku-Kamiennej.


reklama


I.Szwagierek/UM Skarżysko-Kam.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media