fbpx

Polecamy

26 medali Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” (ZDJĘCIA)

11 maja 2019 w sobotę w Integracyjnym Centrum Sportu i rekreacji w Józefowie odbywał się XX Międzynarodowy Turniej Karate o Puchar Burmistrza Józefowa, który zgromadził 502 zawodników z 40 klubów z całej Polski oraz trzech klubów z zagranicy w tym z Rosji i dwóch klubów z Łotwy. Zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team w ilości 26 zawodników brali udział w tych zawodach i zdobyli 26 medali w tym 9 złotych, 8 srebrnych i 9 brązowych medali oraz SREBRNY MEDAL DRUŻYNOWY. To wielki sukces na tak wielkim turnieju.

Złote medale zdobyli:
1. Angelika Skorek
2. Wiktoria Aleksandrowicz
3. Nadia Pieniążek
4. Albert Malik
5. Zuzanna Wiśniewska
6. Ania Pieniążek
7. Maja Oleksiak
8. Oliwia Milaszkiewicz
9. Mikołaj Garbacz

Srebrne medale zdobyli:
1. Antonina Pastuszko
2. Nikola Pieniążek
3. Maja Świerczyńska
4. Dominika Garbacz
5. Maciej Garbacz
6. Mateusz Fornal
7. Amelia Leszczyńska
8. Borys Świerczyński

Brązowe medale zdobyli:
Punktowane miejsca Od IV do VIII
1. Wiktor Janus
2. Wojciech Chłopek
3. Wiktoria Sokół
4. Szymon Zych
5. Julia Domagała
6. Aleksandra Domagała
7. Maciej Kątek
8. Oliwia Fornal
9. Monika Świerczyńska

Drużynowo:
1. KSW „Bushi” Józefów
2. SKSW „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team Skarżysko-Kamienna
3. KSW Zielonka

Kolejny ogromny sukces klubu Zaborek-Team, zdobyty na międzynarodowych zawodach karate kyokushin. Turniej ten odbywał się w formule semi kontakt, która to formuła bardzo odpowiada naszym zawodnikom, ponieważ pod takim katem są szkoleni, a nawet pod katem formuły full kontaktowej. Turniej ten odbywał się w dwóch formach w formie kata i formie kumite. Na wielką uwagę zasługuje występ naszego najbardziej utalentowanego zawodnika Alberta Malika, który na tych zawodach zdobył aż trzy medale. Brązowy medal w kategorii kata, Złoty medal w kategorii kumite i tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Zdobycie takiego miana przy udziale ponad 500 zawodników w tym zawodników z zagranicy to nie lada wyczyn.

W zawodach tych wzięło udział kilku debiutantów naszego klubu jak: Oliwia Milaszkiewicz, która zdobyła złoty medal, Wojtek Chłopek brązowy medal i nasza najmłodsza niespełna 6 letnia uczestniczka turnieju Amelka Leszczyńska, która zdobyła srebrny medal. Bardzo ciężkie walki toczyła nasza kadrowiczka Oliwia Fornal, która ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu. Wszyscy zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki pokazali, że są mocno przygotowani do takiego turnieju w dowód czego faktem stało się, że klub uplasował się na drugim miejscu drużynowo zostawiając ponad 40 klubów za sobą, ulegając jedynie gospodarzom turnieju, którzy zgłosili bardzo mocną i liczną ekipę około 60 osób.

Jestem bardzo dumny i bardzo szczęśliwy z postawy moich podopiecznych, powiedział po powrocie z sensei Zbigniew Zaborski. To przecudne talenty , wspaniali rodzice, cudowni ludzie. Dziękuję bardzo zawodnikom za ich cudowną postawę na macie. Dziękuję rodzicom za opiekę i wyrażenie zgody na udział ich dzieci w tak mocno obstawionych zawodach.

Nasz najbliższe plany to wyjazd 18 maja na turniej karate do Wojnicza koło Tarnowa.

Wszystkich miłośników mocnych wrażeń, chcących trenować w najlepszym klubie sportów walki, serdecznie zapraszamy. Zapisy trwają cały rok. Trenują u nas całe rodziny. Każdego otaczamy przyjaźnią miłą i ciepłą atmosferą, a przede wszystkim profesjonalizmem. Zajęcia prowadzą najlepsi z najlepszych mistrzowie Polski, medaliści turniejów krajowych jak i międzynarodowych: senpai Bartłomiej Pająk, senpaj Jacek Pastuszko oraz sensei Zbigniew „Zaborek” Zaborski. W Skarżyskim Klubie Sportów Walki „Kyokushin-Karate”można uprawiać takie dyscypliny jak : Boks, K-1, Karate-Kyokushin oraz TAE-BO, czyli zajęć tanecznych z używaniem elementów boksu, kickboxingu, karate i yogi.

Zapraszamy do Zespołu Szkół Technicznych al. Tysiąclecia 22 w Skarżysku-kamiennej codziennie od godziny 17.00 oraz do sekcji w Niekłaniu Wielkim i Ostojowie. Zapisy pod numerami telefonów: 601206812, 516171342 oraz 501635935.

ZZ foto: ZZ

1 komentarz

  • Zaborek
    Zaborek niedziela, 12 maj 2019 20:36 Link do komentarza

    Bardzo Dziękuję redakcji za wspaniałą fotorelację, Gratuluję wszystkim zawodnikom za odniesiony sukces. Dziękuję rodzicom za wyrażenie zgody dzieciom na udział w tak poważnym i wysokiej rangi turnieju. Dziękuję wszystkim tym którzy nas wspierają, a sceptykom i oponentom oraz konkurencji życzę podobnych sukcesów. OSU.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media