fbpx

Polecamy

Kompletnie pijany kierowca ze Skarżyska zatrzymany w okolicach Zakopanego!

Dzięki wzorowej postawie kierowcy, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu. Zatrzymany mężczyzna miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. 33–latek stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem, we czwartek, 9 maja br., około g. 18.30, otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który został ujęty przez innych uczestników ruchu drogowego. W rejon Poronina natychmiast skierowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego zakopiańskiej komendy. 33-latek miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. To niepewne zachowanie na drodze wzbudziło czujność innych kierowców. Po chwili KIA wylądowała w rowie rozbijając płot. Z pojazdu wytoczył się kompletnie pijany 33-letni mieszkaniec Skarżyska Kamiennej. Kierowcy natychmiast powiadomili policję i przytrzymywali coraz bardziej agresywnego kierowcę, który usiłował oddalić się z miejsca kolizji. Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie 33-latka. Noc mieszkaniec Skarżyska Kamiennej spędził w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.Dzięki odwadze i wzorowej postawie obywatelskiej kierowców, kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu.


reklama


Przypomnijmy, tylko w tym tygodniu tatrzańscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego aż, pięciu nietrzeźwych kierujących. Wśród nich znalazł się jeden motocyklista. Kolejnych czterech kierowców straciło uprawnienia do kierowania po tym jak przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h niż jest to dozwolone na danym odcinku drogi.

Niezbędnym i koniecznym jest eliminowanie z ruchu kierujących, którzy stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników dróg. Cieszy postawa i zaangażowanie przewidujących, odpowiedzialnych kierowców.

KPP w Zakopanem

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media