fbpx

Polecamy

Po VIII sesji Rady Powiatu Skarżyskiego

W czwartek 9 maja w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej odbyła się VIII w kadencji sesja Rady Powiatu Skarżyskiego. Sesja, w znacznej części, miała charakter sprawozdawczy. Radni zapoznali się m.in. z informacjami dotyczącymi działalności służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne i porządek publiczny w powiecie skarżyskim, oraz realizacją programu współpracy powiatu z organizacjami pozarządowymi a także z ubiegłoroczną działalnością Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie wraz z wykazem potrzeb w zakresie pomocy społecznej. Podjęto także 10 uchwał.

W roboczej części sesji, w zakresie bezpieczeństwa publicznego informacje na temat działalności w 2018 r. podległych służb złożyli przedstawiciele powiatowych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem obywateli, czyli policji, straży pożarnej, inspekcji sanitarnej i weterynarii.

Poza tym radni zapoznali się z rocznymi sprawozdaniami z realizacji dwóch programów - "Powiatowego programu na rzecz bezpieczeństwa obywateli" i "Programu współpracy powiatu skarżyskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego". Część sprawozdawczą zakończyło sprawozdanie z działalności w 2018 r. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie wraz z wykazem potrzeb w zakresie pomocy społecznej. Radni zapoznali się także z oceną zasobów pomocy społecznej.

pptxPrezentacja_-_KPP_sprawozdanie_za_2018_rok.pptx6.75 MB

pptxBezpieczeństwo_przeciwpożarowe_za_rok_2018.pptx11.19 MB

pptxPrezentacja_-_Stan_sanitarny_2018.pptx5.38 MB

pptxPowiatowy_Inspektorat_weterynaryjny_sprawozdanie_za_rok_2018.pptx15.16 MB

pptPrezentacja_sprawozdanie_PCPR_za_2018.ppt3.95 MB

pptxSprawozdanie_z_realizacji_współpracy_z_organizacjami_pozarządowymi_za_2018.pptx17.54 MB

W części dotyczącej rozpatrzenia i podjęcia uchwał rada podjęła łącznie 10 uchwał. Między innymi uchwały w sprawie zmian w budżecie Powiatu, zmiany wieloletniej prognozy finansowej Powiatu, ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych i specjalnych mających siedzibę na obszarze Powiatu Skarżyskiego od dnia 1 września 2019 roku oraz ustalenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniach chronionych.

Radni udzielili także pomocy finansowej dla Gminy Łączna w wysokości 10 tys. złotych, z przeznaczeniem na odbiór, transport i utylizację płyt azbestocementowych zdemontowanych z budynków stanowiących własność osób fizycznych z terenu tej gminy.

Pełny zapis sesji http://powiat.skarzyski.lo.pl/?cid=955&bip_id=5814 


reklama


J.Jagiełło/ foto: PP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media