fbpx
Logo
Wydrukuj tę stronę

Europosłanka Róża Thun podczas wyborczego objazdu mówiła o swoich planach w Skarżysku (ZDJĘCIA)

9 maja przypada Dzień Europy – święto jedności i pokoju w Europie, obchodzone w rocznicę podpisania historycznej „deklaracji Schumana”. Tego dnia prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig wziął udział w spotkaniu z posłanką do Parlamentu Europejskiego i kandydatką w tegorocznych wyborach do europarlamentu, Różą Thun.

Tuż przed spotkaniem zorganizowano briefing prasowy, na którym prezydent podkreślał, jak istotna jego zdaniem przynależność Polski do UE, choćby ze względu na wsparcie finansowe rozwoju regionu.

Róża Thun podkreślała z kolei, że równie istotne, jak rozwój regionu, istotne są wartości demograficzne i przestrzeganie praw człowieka. Nawiązała przy tym do prac, w których w mijającej kadencji w PE uczestniczyła.

Briefing był też okazją do przedstawienia przez Róże Thun 9 punktów na 9 maja. To obszary, którymi euro parlamentarzystka zamierza się zająć w kolejnej kadencji, o ile zostanie ponownie wybrana. „PE to nie klub dyskusyjny, my tam pracujemy nad twardymi projektami” – podkreślała.

Dalej zapowiada walkę o rozszerzenie praw konsumentów i pasażerów, m.in. w zakresie zakupów w Internecie. Trzeci punkt to gwarancja dla kobiet równe szans na unijnym rynku pracy, kolejny to bezwzględny zakaz sprzedaży produktów podwójnej jakości.

Piąty punkt obejmuje znaczące zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych na europejskich drogach, Róża Thun chce też zadbać, aby największe światowe koncerny płaciły podatki w Unii Europejskiej. Zapowiada też walkę o czyste powietrze, wsparcie dla zielonych technologii oraz redukcję plastikowych odpadów.

Ostatnie dwa punkty to powołanie Europejskiego Obserwatorium Sztucznej Inteligencji i wprowadzenie europejskiego programu walki z rakiem.

Róża Thn kandyduje z pierwszego miejsca do PE z list KE w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

WS foto: WS

Projekt i wykonanie Spotted: Media