fbpx

Polecamy

Legionów, Niepodległości, Metalowców - kto ma pierwszeństwo? (ZDJĘCIA Z DRONA)

Skrzyżowanie skarżyskich ulic Legionów, Niepodległości, Metalowców od lat stwarza kłopoty niektórym uczestnikom ruchu drogowego. Przypominamy po raz kolejny o właściwym poruszaniu się w tym miejscu, a także apelujemy do kierowców o poskromienie w sobie agresji oraz kulturalne zachowanie na drodze.

Nie tylko młodzi kierowcy mają kłopoty z zachowaniem się na skrzyżowaniu skarżyskich ulic Legionów, Niepodległości, Metalowców. Nie należy ono do łatwych, ale posiada właściwe oznakowanie. Poruszanie się w zgodzie z zasadami ruchu drogowego, zapewnia bezpieczeństwo jego uczestnikom. Przypominamy, że drogą nadrzędną w tym miejscu jest ulica Legionów. Wyjazd z ulicy Niepodległości w ulicę Legionów w lewym kierunku nie przysparza kierowcom problemów, zasady jazdy są czytelne i regulowane znakiem A-7 „ustąp pierwszeństwa”. Jednak wyjazd z ulicy Niepodległości w ulicę Legionów, w prawą stronę budzi u wielu wątpliwości związane z tym, kto ma pierwszeństwo. Wyjeżdżający z ulicy Niepodległości, czy wyjeżdżający z ulicy Metalowców?

Wyjeżdżając z ulicy Niepodległości w prawo, w ulicę Legionów widzimy znak B-20 „STOP” oraz linię bezwzględnego zatrzymania, natomiast wyjeżdżając z ulicy Metalowców
w ulicę Legionów napotkamy znak A-7 „ustąp pierwszeństwa”. Tak więc, wyjeżdżając z ulicy Niepodległości w ulicę Legionów w prawo, należy bezwzględnie ustąpić pierwszeństwa wszystkim jadącym ulicą Legionów, a także wyjeżdżającym z ulicy Metalowców - niezależnie od tego, w którym kierunku będą zamierzali jechać. Ci kierowcy mają pierwszeństwo przed wyjeżdżającymi z ulicy Niepodległości.

W związku z docierającymi do nas sygnałami o negatywnych zachowaniach uczestników ruchu drogowego w opisanym miejscu, apelujemy o zwracanie uwagi na znaki drogowe oraz o zaniechanie wzajemnej agresji i kulturalne zachowanie na drodze. Spełnienie tych warunków z pewnością przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa w czasie jazdy!


reklama


Opr. JG

Źródło: KPP Skarżysko - Kamienna

Foto z drona: Sptd

1 komentarz

  • Eric
    Eric piątek, 10 maj 2019 22:50 Link do komentarza

    Tu od dawna powinno być rondo. Ulice tak sie krzyżują, ze niektórzy skręcający w prawo z ul. Niepodległosci w Legionow, czuja sie w połowie skrętu jakby już byli na ulicy z pierszenstwem. Wielu kierowcow spoza Skarzyska ma tu kłopoty I się nie dziwie.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media