Polecamy

Biedroń: W Polsce dzieli się dziś ludzi na równych i równiejszych. Także w dostępie do lekarza

Jeśli polska opieka zdrowotna będzie zarządzana tak jak dziś, to niedługo ratunkiem dla nas będzie tylko ojciec Bashobora. Bo on lepiej sobie radzi z uzdrowieniami i leczeniem chorób niż Ministerstwo Zdrowia. Być może to Bashobora albo jakiś uzdrowiciel powinien zastąpić ministra zdrowia na tym urzędzie - mówił Robert Biedroń podczas konferencji prasowej poświęconej fatalnej sytuacji w polskim systemie ochrony zdrowia.

- W Polsce na wymianę stawu kolanowego czeka się prawie 4 lata. Bashobora leczy od ręki - skwitował lider Biedroń.

Lider Wiosny pytany o źródła dodatkowych środków na finansowanie systemu ochrony zdrowia, odpowiedział: "Wolę dosypywać na ochronę zdrowia niż biskupom i ojcu dyrektorowi".

- Gdybyśmy przestali finansować lekcje religii z publicznych pieniędzy, to w 3 lata spłacilibyśmy zadłużenie wszystkich szpitali w Polsce - mówił lider Wiosny pod Ministerstwem Zdrowia - podkreślił polityk.

 

Biedroń podkreślił, że PiS dzieli społeczeństwo także w dostępie do opieki medycznej.

- W Polsce dzieli się dziś ludzi na równych i równiejszych. Także w dostępie do lekarza. Czy widzieliście Państwo kiedykolwiek polityka, który czeka w kolejce do lekarza? Nie. Te kolejki są tylko dla reszty obywatelek i obywateli -stwierdził.

Jego zdaniem "Polki i Polacy muszą być leczeni tak samo dobrze, jak Niemki czy Francuzi".

- To jak najbardziej możliwe, tylko trzeba polityków, którzy będą mieć odwagę zająć się problemami systemu opieki zdrowotnej w Polsce - podkreślił Biedroń.

Jako jedną z największych bolączek polskiego systemu ochrony zdrowia, Biedroń wskazał stale wydłużający się czas oczekiwania na lekarzy specjalistów.

Np. na kardiologa na Mazowszu czeka się średnio 177 dni; na rezonans magnetyczny w Wielkopolsce - 236 dni. W przypadku Dolnego Śląska, czas oczekiwania na rehabilitację wynosi 689 dni, a na wymianę stawu kolanowego - 1263 dni.

Biedroń podkreślił również, że Wiosna ma kompleksowy program naprawczy dla fatalnej sytuacji w systemu ochrony Program Wiosny dotyczący ochrony zdrowia obejmuje m.in.:

- Europejski Program Walki z Rakiem
- Europejski Program Diagnostyki
- Zwiększenie nakładów na inwestycje w infrastrukturę, podwyżki dla zawodów medycznych, usprawnienie zarządzania oraz cyfryzację

Biedroń odniósł się także do niedawnej deklaracji Grzegorza Schetyny, który na konwencji PO w Białymstoku obiecał skrócenie czasu oczekiwania na wizytę do lekarza specjalisty.

- Gdy Wiosna zapowiadała, że wprowadzi limit 30 dni oczekiwania na lekarza specjalistę, PO mówiła, że to populizm. Dziś Grzegorz Schetyna obiecuje dostęp w 21 dni. Cieszymy się, że inne partie inspirują się programem Wiosny - ironizował lider Wiosny.

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media