fbpx

Polecamy

Ruszyły matury 2019, na początek język polski

W poniedziałek 6 maja, tuż po długim majowym weekendzie, maturzyści rozpoczęli egzaminacyjny maraton. Na początek, jak zawsze, język polski. My dziś gościliśmy w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego (jednak w związku z przepisami nie możemy opublikować zdjęć) 

Do matury w „Erblu” przystąpiło 177 absolwentów. Oprócz obowiązkowych przedmiotów są też tacy, którzy wybrali do zdawania francuski, hiszpański czy też włoski.

Ta seria egzaminów potrwa do 25 maja. Rozpoczyna ją pisemna część z języka polskiego, we wtorek matematyka, a w w środę 8 maja język angielski/obcy.

Maturzyści obowiązkowo na poziomie podstawowym muszą przystąpić do egzaminu z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Obligatoryjne jest też przystąpienie do jednego egzaminu pisemnego z dowolnie wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Ustnie abiturienci zdawać będą język polski i wybrany nowożytny język obcy. Po podstawowym języku polskim uczniowie nie kryli zaskoczenia tematami.

Warto pamiętać, że w tym roku po raz drugi maturzyści po ogłoszeniu wyników, a to nastąpi 4 lipca, będą mogli odwołać się do Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego.


reklama


ZDJĘCIA MATURA 2018

                                                                            

W.S foto: AC

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media