fbpx

Polecamy

Kolejny sukces podopiecznego Zbigniewa Zaborskiego (ZDJĘCIA)

W dniach 26 - 28 kwietnia 2019 w hali Arena Sanok odbywały się Mistrzostwa Polski juniorów starszych i seniorów w K-1 Rules, które zgromadziły około 260 zawodników z całej Polski. Kacper Zaborski syn sensei Zbigniewa „Zaborka” Zaborskiego ongiś czołowy karateka Kraju na co dzień trenujący w Victorii Szydłowiec pod okiem Pawła Surdego zdobył tytuł v-ce Mistrza Polski.

Kacper przedarł się przez eliminacje, ćwierćfinał by w walce o finał pokonać aktualnego v-ce mistrza Polski zawodnika z Piotrkowa Trybunalskiego Tomasza Lasotę, z którym Kacper przegrał dwa tygodnie temu walkę w półfinale w Nowym Targu w Kickboxingu lo-kick. Tym samym Kacper zrewanżował się zawodnikowi z Piotrkowa Trybunalskiego, który tym razem był trzeci. Jednak w finale Kacper Zaborski uległ aktualnemu mistrzowi Polski w tej kategorii zawodnikowi z Piły Dawidowi Siekowi, który ma na koncie medal z mistrzostw Świata, pucharów Polski, mistrzostw Polski, a więc bardzo utytułowany zawodnik, natomiast Kacper ma dopiero dwuletni staż treningowy w Kickboxingu.

Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali kciuki za Kacpra a szczególnie trenerowi Pawłowi Surdemu za przygotowanie Kacpra, który po walce półfinałowej powiedział:… Kacper Zaborski wygrywa w pięknym stylu półfinał, rewanżując się przeciwnikowi z
Piotrkowa Trybunalskiego za przegraną dwa tygodnie temu... i tym samym staje przed szansą wywalczenia po raz pierwszy w swojej karierze tytułu mistrza Polski juniorów w formule K1 RULES.

Jednak troszkę zabrakło szczęścia. Zawodnicy Victorii Szydłowiec zdobyli 7 medali w tym jeden złoty, cztery srebrne i dwa brązowe medale.