Polecamy

"W najbliższych miesiącach rozstrzygną się losy Polski." Spotkanie z Patrykiem Jakim, kandydatem do PE (ZDJĘCIA+WIDEO)

W minioną sobotę w Stąporkowie odbyło się spotkanie z Patrykiem Jakim, wiceministrem sprawiedliwości i kandydatem na europosła. I właśnie o Unii Europejskiej podczas spotkania mówiło się najwięcej. Europa stoi na rozdrożu, pójdzie albo w jedną, albo drugą stronę - przekonywał polityk.

Na Patryka Jakiego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stąporkowie czekała pełna sala. Oficjalnie wiceministra przywitała burmistrz gminy Stąporków Dorota Łukomska. Dalej prawie godzinę kandydat na europosła poświęcił na pogadankę o swoim spojrzeniu na funkcjonowanie Unii Europejskiej w jej obecnym kształcie.

- W najbliższych miesiącach rozstrzygną się losy Polski. Europa stoi na rozdrożu, pójdzie albo w jedną, albo drugą stronę. Dlatego każdy głos ma takie znaczenie – mówił i w takim duchu utrzymał swoje wystąpienie do końca.

Jaki mówił o idei, jaka przyświecała integracji europejskiej i przez większość spotkania przekonywał, że funkcjonowanie UE obecnie znacząco odbiega od oczekiwań. A udowadniał to m.in. przytaczając przykłady z prawodawstwa Unii, m.in. instrukcję obsługi kaloszy z 1989 roku (o tych przykładach m.in. na stronie TVN24, TUTAJ).

- Kiedy wchodziliśmy do Unii w 2003 roku, to elementem tej umowy była flaga z napisem "solidarność", którą machano nam przed nosem. Państwa miały być solidarne wobec siebie, szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo.

W dalszej części mówił właśnie o bezpieczeństwie, posiłkując się m.in. przykładem przyjmowania uchodźców.

- Przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku Platforma podpisała zobowiązanie o przyjęciu kwotowej liczby uchodźców. Gdyby wyborów nie wygrała Zjednoczona Prawica, Polska miałaby dziś takie problemy, jak inne kraje. Jeśli PO wygra tegoroczne wybory, jestem przekonany, że do tego wrócą – przekonywał. - Osobiście uważam, że nie ma żadnego przypadku, że Polska jest jedynym państwem UE, w którym nie było zamachu terrorystycznego. To dzięki temu, że opieramy się tym wszystkim tendencjom.

Patryk Jaki mówił też m.in. o LGBT, przyjęciu waluty euro, a także wymiarze sprawiedliwości i pozycji Polski w UE.

- Każdy głos zdecydować może o tym, w jakim kierunku pójdzie Europa. To będzie bitwa o to, czy dalej będziemy mogli spokojnie wzmacniać polskie państwo – mówił w podsumowaniu swojego wystąpienia. Była też chwila na pytania z sali.

W materiale wideo do obejrzenia skrót spotkania.

Patryk Jaki do PE kandyduje z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego z trzeciego miejsca. Pierwsza na liście jest Beata Szydło.

Spotted Końskie

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media