fbpx

Polecamy

Miała ponad 0,6 promila i wiozła dzieci

Od piątku do niedzieli policjanci skarżyskiej drogówki ujawnili aż 10 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Troje z nich siedziało za kierownicami samochodów, natomiast kolejnych 7 jechało rowerami. Dodatkowo, nietrzeźwa 39 – latka z gminy Skarżysko – Kościelne przewoziła autem dzieci w wieku 7 i 10 lat.

Brakiem odpowiedzialności i nie lada głupotą wykazała się 39 – latka z gminy Skarżysko – Kościelne, którą w piątek policjanci zatrzymali do kontroli na ul. Kopernika w Skarżysku – Kamiennej. Kobieta prowadziła volkswagena mając w organizmie 0,65 promila alkoholu. Ponadto wiozła samochodem swoje dzieci w wieku 7 i 10 lat. Innym antybohaterem policyjnych notatek stał się 19 – letni skarżyszczanin, który w piątek na ul. Franciszkańskiej wjechał BMW w płot. Mężczyzna mając do wyboru skręt w lewo lub prawo, pojechał na wprost. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Kolejny nietrzeźwym kierowcą okazał się 26 – letni kierowca audi, zatrzymany do kontroli w sobotni wieczór na ul. Cichej. Wydmuchał ponad 0,7 promila.

 


reklama


Za niestosowanie się do wyroku sądu będzie odpowiadał 20 – latek kierujący motorowerem, którego skontrolowali stróże prawa w piątek. Okazało się, że złamał on zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Ponadto funkcjonariusze ujawnili 7 rowerzystów znajdujących się pod wpływem alkoholu. Zostali oni ukarani mandatami karnymi.

Trójka nietrzeźwych kierowców aut straciła prawa jazdy i będzie musiała się tłumaczyć przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna i nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Opr. JG

Źródło: KPP Skarżysku – Kamiennej

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media