fbpx

Polecamy

Kolejny sukces SKSW (ZDJĘCIA)

30 marca 2019 w hali sportowej w Leżajsku Odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W tym samym dniu odbył się turniej Bushido CUP 2019 w hali miejskiej w Starachowicach. Reprezentacja Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team wzięła udział w obu turniejach.

Na Mistrzostwa Polski Południowej i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików do Leżajska pojechała mała grupka zawodników skarżyskiego klubu, składająca się z czwórki zawodników: z kadrowiczki Oliwi Fornal, młodzików: Wiktorii Sokół Aleksandry Domagały i Julii Domagały w asyście pomocnika sensei Zbigniewa Zaborskiego – Jacka Domagały

Mistrzostwa Polski Południowej zgromadziły 240 zawodników z 32 klubów.

Medale zdobyły:
1. Oliwia Fornal - srebrny medal
2. Wiktoria Sokół - srebrny medal

Natomiast Julia i Ola Domagała zajęły miejsca czwarte w swoich kategoriach.

Starachowicki turniej zgromadził ponad 500 zawodników i zawodniczek z 31 klubów z całej Polski. Turniej odbywał się w dwóch kategoriach: kategorii kata i kategorii kumite. W kategorii kata wystartowało dwóch zawodników ze skarżyskiego klubu: Albert Malik i Szymon Zych.


reklama


Albert Malik zdobył brązowy medal, a Szymon Zych stał tuż za podium zajmując czwarte punktowane miejsce.

Drugą kategorią turnieju było kumite w tej kategorii Skarżyski Klub Sportów Walki „kyokushin-Karate” Zaborek-team reprezentowało 18 zawodników, którzy zdobyli: zdobywając 15 medali i drugie miejsce drużynowe.

Złote medale zdobyli:
1. Angelika Skorek
2. Wiktoria Aleksandrowicz
3. Dominika Lisowska
4. Szymon Zych

Srebrne medale zdobyli:
1. Maja Świerczyńska
2. Nikola Pieniążek
3. Albert Malik
4. Mateusz Fornal

Brązowe medale zdobyli:
1. Zuzanna Wiśniewska
2. Nadia Pieniążek
3. Mateusz Garbacz
4. Maciej Słoka
5. Borys Leśniewski
6. Zuzanna Białek

Punktowane miejsca od IV do VIII
1. Julia Aleksandrowicz
2. Dominika Garbacz
3. Maja Oleksiak
4. Bartosz Bartosik

Drużynowo:
1. Kobierzyce
2. „SKSW Kyokushin-Karate” Skarżysko-kamienna
3. Starachowice
4. Radzymin

- To kolejny tym razem podwójny ogromny sukces klubu, zdobyty na terenach Polski Południowej tj. w Leżajsku i na terenie Starachowic. Nie zawiodła jak zwykle nasza kadrowiczka Oliwia Fornal, która stoczyła pięć pojedynków wygrywając je jednogłośnie. Natomiast walkę finałową przegrała po dogrywce stosunkiem głosów 3 do 2 z zawodniczką z Gorzyc Roksaną Lechoszew. To daje dobry prognostyk prawidłowego prowadzenia zawodniczki na zawody główne jakie odbędą się w Pradze w czerwcu, a będą to Mistrzostwa Europy - powiedział trener Zbigniewa Zaborski.

- Jestem bardzo dumny i bardzo szczęśliwy z postawy moich podopiecznych, powiedział po powrocie z sensei Zbigniew Zaborski. To cudowne skarby, wspaniali rodzice, cudowni ludzie. Dziękuję bardzo zawodnikom za ich cudowną postawę na macie. Dziękuję rodzicom za opiekę i wyrażenie zgody na udział ich dzieci w zawodach. Dziękuję Jackowi Domagale, który także nie zawiódł na Mistrzostwach Polski Południowej dopilnował wszystkiego i przywiózł dwa medale z bardzo ważnych zawodów - dodaje trener.

- Nasze najbliższe plany to wyjazd w sobotę ,6 kwietnia, na kolejne dwa turnieje odbywające się w jednym dniu tj. na Turniej Karate Sendomiria Cup do Sandomierza i na Międzynarodowy Turniej Karate do Kobierzyc ko/Wrocławia. Proszę Trzymajcie za nas kciuki. My damy z siebie wszystko nim powiemy Basta! - podkreśla sensei Zbigniewa Zaborski.


reklama


Zbigniew "Zaborek" Zaborski

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media