fbpx
Logo
Wydrukuj tę stronę

Kierował BMW pod wpływem narkotyków, a nieletni pasażer ukrył amfetaminę w bieliźnie

Kierował BMW pod wpływem narkotyków, a nieletni pasażer ukrył amfetaminę w bieliźnie Kierował BMW pod wpływem narkotyków, a nieletni pasażer ukrył amfetaminę w bieliźnie

W piątkowy wieczór w ręce skarżyskich mundurowych „wpadli” trzej nastolatkowie z gminy Mirzec. Są podejrzewani o posiadanie zakazanych środków, dodatkowo jeden z nich odpowie za prowadzenie auta pod wpływem narkotyków. Za posiadanie substancji odurzających grozi nawet 3 – letni pobyt w więzieniu.

W piątkowy wieczór funkcjonariusze skarżyskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowe BMW. Za kierownicą auta siedział 18 – latek. Jego zachowanie wzbudziło w policjantach podejrzenia, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Zbadali nastolatka narkotestem. Badanie dało wynik pozytywny. Mężczyzna stracił prawo jazdy i została mu pobrana krew do badań. Samochodem podróżowali jeszcze 15 i 16 – latek.


reklama


W pojeździe mundurowi ujawnili zawiniątko z zawartością białego proszku i młynek z resztkami roślinnego suszu. Sypką substancję wstępnie zakwalifikowano jako amfetaminę. Podczas dalszych czynności policjanci ujawnili jeszcze 20 gramów białej substancji, zakwalifikowanej wstępnie jako amfetaminę i wagę elektroniczną. Rzeczy te ukrył w bieliźnie 15 – latek. Pełnoletni mężczyzna trafił do policyjnej celi, zaś jego dwaj nieletni koledzy do policyjnej izby dziecka.

Sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny, zaś 18 – latek wytłumaczy się przed sądem dla dorosłych. Za posiadanie substancji odurzających lub psychotropowych grożą nawet 3 lata więzienia. Za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków można trafić do celi nawet na 2 lata.

jg / kpp

Projekt i wykonanie Spotted: Media