Polecamy

Ćwiczenia na budynkach wysokich w Skarżysku-Kamiennej (ZDJĘCIA)

Strażacy ze skarżyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w tym roku wzięli udział w ćwiczeniach zmianowych na budynkach wysokich znajdujących się na terenie miasta, gdzie zostały niedawno zainstalowane tzw. mokre piony.

Celem ćwiczeń było doskonalenie taktyki działań ratowniczo-gaśniczych na wypadek pożarów i innych miejscowych zagrożeń w budynkach wysokich. System nawodnionych pionów to instalacja biegnąca przez wszystkie kondygnacje budynku, w której znajduje się woda z sieci miejskiej pod stałym ciśnieniem, służąca do prowadzenia działań gaśniczych. Dzięki niej znacząco skraca się czas gaszenia potencjalnego pożaru.

W budynkach wyposażonych w instalację nawodnionych pionów znacznie wzrasta poziom bezpieczeństwa mieszkańców a akcja gaśnicza przebiega znacznie sprawniej i skuteczniej.

Oprócz zapoznania się z poszczególnymi elementami instalacji, sprawdzono również jej możliwości techniczne. Strażacy zapoznali się także z uwarunkowaniami terenowymi, możliwością dojazdu do obiektów, umiejscowieniem przeciwpożarowego wyłącznika prądu oraz warunkami ewakuacji. Przećwiczono również różne warianty prowadzenia linii gaśniczych w tego typu obiektach. Obecny na miejscu konserwator urządzeń dźwigowych (wind osobowych) udzielił instruktażu nt. bezpiecznej obsługi wind w czasie sytuacji awaryjnych.

KPP Skarżysko-Kam.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media