Polecamy

Dom Pomocy Społecznej w Skarżysku oficjalnie otwarty (ZDJĘCIA)

Dom Pomocy Społecznej „Centrum Seniora” już działa. Jego oficjalne otwarcie nastąpiło w czwartek. Inwestycja została zrealizowana z dofinansowaniem z RPO Województwa Świętokrzyskiego.

Dom Pomocy Społecznej "Centrum Seniora" w Skarżysku-Kamiennej jest nową jednostką powiatu skarżyskiego. Od października 2018 r. zarządza nią dyrektor - Pani Agnieszka Herbuś, która na tę funkcję została wybrana w drodze konkursu.

W otwarciu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych m.in Starosta powiatu skarżyskiego Artur Bersu, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, radni rady powiatu skarżyskiego, wójtowie gmin Bliżyn, Łączna i Skarżysko Kościelne, Burmistrz Suchedniowa oraz Zastępca Prezydenta Krzysztof Myszka

W kwietniu 2016 roku Zarząd Powiatu Skarżyskiego podjął decyzję o przygotowaniu projektu dotyczącego utworzenia w powiecie skarżyskim nowego domu pomocy społecznej wraz z mieszkaniami chronionymi. Decyzja o utworzeniu nowej placówki pobytowo-opiekuńczej w Skarżysku miała być odpowiedzią na ówczesne i do dziś aktualne wyzwania wynikające z zaawansowanego procesu starzenia się mieszkańców powiatu i rosnące w związku z tym zapotrzebowanie w zakresie opieki nad osobami starszymi.

Projekt zakładał przebudowę budynku przy ul. Ekonomii 7 w Skarżysku-Kamiennej na potrzeby utworzenia nowoczesnej, pozbawionej barier architektonicznych placówki, oferującej 30 miejsc stałego pobytu całodobowego i 30 miejsc krótkookresowego całodobowego pobytu opiekuńczego w postaci mieszkań chronionych dla osób niesamodzielnych, które ze względu na wiek, niepełnosprawność lub chorobę potrzebują wsparcia w funkcjonowaniu w codziennym życiu, ale nie wymagają usług w zakresie świadczonym przez jednostkę pobytu długoterminowego.

Inwestycja zyskała wsparcie finansowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014–2020.

W czerwcu 2017 r. podpisana została z Zarządem Województwa Świętokrzyskiego umowa o dofinansowanie projektu, jednocześnie rozpoczęto procedurę związaną z wyborem wykonawcy przebudowy budynku. Wykonawcą robót budowlanych było konsorcjum firm EXPOL-BIS Spółka Jawna Arkadiusz Pawliszak i Waldemar Pawliszak oraz Firmy Usługowej „FREEDOM” Hubert Olejarz.

Prace trwały od czerwca 2017 r. do września 2018 r.

W ramach wyposażenia zakupiono meble do pokoi mieszkańców, sal terapii zajęciowych oraz do pomieszczeń administracyjnych. Kuchnię wraz z zapleczem kuchennym oraz pomieszczenia do przepierek wyposażono w niezbędny sprzęt. Zakupiono sprzęt do rehabilitacji oraz utworzono grotę solną.

Zgodnie z podpisaną umową o dofinansowanie projektu wraz aneksami całkowita wartość projektu to koszt rzędu ponad 5 mln 260 tys. zł (5 262 102,18 zł), natomiast dofinansowanie z UE wynosi ponad 4 mln 287 tys. zł (4 287 095,75 zł).

Zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć występ artystyczny uzdolnionych stypendystów Fundacji "Daj Szansę", Janka Markowskiego i Marysi Walczak przy akompaniamencie pani Moniki Walczak

 

 

WS foto: AC PP

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media