fbpx

Polecamy

Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

20-latek ze Skarżyska podejrzany o spowodowanie wypadku na krajowej „7” najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Taką decyzję podjął dziś skarżyski sąd. Na skutek zdarzenia śmierć poniósł 19 – letni mężczyzna.

W niedzielę, tuż przed godziną 4:00 skarżyscy policjanci zostali powiadomieni o wypadku na krajowej „siódemce”. Na miejscu okazało się, że jadący od strony Szydłowca osobowy ford z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie do przydrożnego rowu, po czym dachował, zatrzymując się między drzewami. Samochodem podróżowało 3 młodych mieszkańców miasta. W wypadku śmierć na miejscu poniósł 19-latek. Z pojazdu o własnych siłach wyszli 17 i 20- latek, którzy z obrażeniami niezagrażającymi życiu trafili do szpitali w Kielcach i Skarżysku. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia przebadali na zawartość alkoholu młodszego z mężczyzn, w którego organizmie znajdowało się przeszło półtora promila. 20-latek odmówił badania alkomatem, wobec czego pobrano mu krew do badań. Z uwagi na niejasności związane z tym, kto kierował zniszczonym fordem, obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Po udzieleniu pomocy lekarskiej 20-latek został osadzony w policyjnej celi. Wówczas też zgodził się na badanie alkomatem. W jego organizmie było 0, 8 promila alkoholu. W przeszłości mężczyzna był karany za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. Miał też aktywny, sądowny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W toku dalszych czynności śledczy ustalili, że to właśnie on siedział za kierownicą forda, kiedy doszło do tragicznego zdarzenia.

Wczoraj 20-latek usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Dziś został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Skarżysku-Kamiennej, gdzie orzeczono wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i pod wpływem alkoholu grozi mu surowa kara – nawet do 12 lat więzienia.

Opr. JG
źródło: KPP w Skarżysku-Kamiennej

1 komentarz

  • Danny
    Danny wtorek, 05 marzec 2019 20:52 Link do komentarza

    To sie w glowie nie miesci. Pijany, bez uprawnien i do tego zabil kumpla. Powinni takich od razu kasowac z tego swiata.

    Raportuj

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media