fbpx

Polecamy

Mistrzostwa Skarżyska w Tenisie Stołowym 2019 za nami! (ZDJĘCIA)

W sobotę 23 lutego w Hali Sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego odbyły się Mistrzostwa Skarżyska w Tenisie Stołowym Mężczyzn. W turnieju wzięło udział około 50 zawodników.

Organizatorami turnieju byli: Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Dolna Kamienna, Stowarzyszenie Przyszłość i Rozwój, Radny Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej Marek Gąska oraz Radny Rady Powiatu Adam Ciok. Sędzią głównym i współorganizatorem turnieju był Wacław Ziomek.

Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: Amator Mężczyzn, Amator Kobiet i OPEN.

O godzinie 09:15 rozpoczęły się zapisy do turnieju w kategorii amator do której zapisało się aż 35 osoby! Zawodnicy rywalizowali ze sobą systemem pucharowym do dwóch przegranych.

Po zaciętych 5 setowych spotkaniach i blisko 6 godzinach rozgrywek udało się wyłonić Mistrza Skarżyska w Tenisie Stołowym w kategorii Amator.

Klasyfikacja końcowa AMATOR: Wyniki wkrótce

Zawodnicy w kategorii OPEN zaczęli swoje rozgrywki rozpoczęli punktualnie o 13, tu zapisało się ich blisko 15 zawodników. Po bardzo emocjonujących zawodach, które stały na wysokim poziomie Mistrzem Skarżyska w kategorii OPEN został Wiesław Mazurek, który pokonał 3:1 Rafała Ucińskiego, trzecie miejsce zajął Mateusz Gąciarski. Co ciekawe rok temu miejsca na podium były identyczne.

Klasyfikacja końcowa OPEN:
1. Wiesław Mazurek - STS Orlicz 1924 Suchedniów
2. Rafał Uciński - STS Szydłowiec
3. Mateusz Gąciarski - STS Szydłowiec

Wszyscy zwycięzcy otrzymali od organizatorów pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

W związku ze sporym zainteresowaniem turniejem zamierzamy powtarzać go cyklicznie.