Polecamy

Graficy z ZSSU z wizytą w Kieleckim Parku Technologicznym (ZDJĘCIA)

05.12.2018 graficy z klasy 1TPS Zespołu Szkół Samochodowo – Usługowych w Skarżysku – Kamiennej zapoznali się z ofertą Kieleckiego Parku Technologicznego. Na wstępie spotkali się z Szymonem Mazurkiewiczem - dyrektorem Kieleckiego Parku Technologicznego, który zapoznał ich z ofertą KPT.

Następnie spotkali się z Mateuszem Pawlikiem - Prezesem Zarządu CABIOMEDE, który zaprezentował potencjał i możliwości druku 3D. Graficy zwiedzili Centrum Druku 3D oferujące możliwości zaprojektowania produktu, wykonanie jego prototypu oraz zapoznanie się z jego potencjałem sprzedażowym. Podczas wizyty nauka przeplatała się z zabawą. Taką możliwość oferuje Energetyczne Centrum Nauki. Tutaj uczniowie dowiedzieli się czym jest energia, jak jest wykorzystywana, poznali jej odnawialne i nieodnawialne źródła. Poprzez eksperymentowanie oraz prowadzenie doświadczeń, zachęcani byli do zaangażowania się w poznawanie i zrozumienie świata, a także pogłębianie wiedzy.

Ostatnim punktem wizyty była Biblioteka Materiałowa Kieleckiego Parku Technologicznego, która działa w oparciu o rozwiązania amerykańskiej firmy Material ConneXion®. Daje ona dostęp do bazy online materiałów zawierających ponad 7500 szczegółowych opisów materiałów użytkowych wraz z danymi producenta, szczegółowymi właściwościami fizycznymi i chemicznymi oraz zdjęciami. Material ConneXion® pomaga firmom stworzyć oraz udoskonalić produkty poprzez innowacyjne rozwiązania materiałowe. W dobrych humorach, z głową pełną informacji i pomysłów - tak zakończył się wyjazd do KPT.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media