Polecamy

Prezydent zaapelował do świętokrzyskich parlamentarzystów

Prezydent Skarżyska-Kamiennej, Konrad Krönig wystosował list do świętokrzyskich parlamentarzystów z apelem o włączenie się w lobbowanie w sprawie budowy tunelu pod torami przy skarżyskim dworcu. Przypomnijmy, że jest to inwestycja PKP PLK S.A. Po przetargu okazało się, że złożone oferty znacznie przewyższają budżet.

„Pragnę nadmienić, iż z punktu widzenia reprezentowanego przeze mnie miasta, budowa tunelu pieszo-rowerowego w obrębie dworca PKP jest jedną z kluczowych inwestycji. Doskonale wpisuje się również w koncepcję układu komunikacyjnego w tym obszarze miasta, która wdrażana będzie w życie przez samorządy: miasta Skarżyska-Kamiennej i powiatu skarżyskiego, przy dofinansowaniu pozyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Przypomnę, iż projekt zakłada m.in. budowę wiaduktu kołowego nad torami.

Mając na względzie dalszy rozwój naszego miasta i znaczenie inwestycji PKP PLK S.A., zwracam się do Państwa z apelem o lobbowanie w sprawie pozyskania dodatkowych pieniędzy na realizację projektu przez PKP PLK S.A.” - pisze w liście do świętokrzyskich parlamentarzystów prezydent Skarżyska-Kamiennej, podkreślając, że wsparcie posłów może przyczynić się do powodzenia realizacji tej inwestycji.

 

I.Szwagierek/UM Skarżysko-Kam.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

powrót na górę

Kronika policyjna

Sport

Menu

Polecamy

Social media